טיפול בהורים בבית – האם זה נכון?

בית אבות נאות השרון

כאשר הוריכם מזדקנים ומצב בריאותם מידרדר – הגיעה העת לשאול האם טיפול בבית ייתן פתרון לבעיות שלהם או שעדיף להעביר אותם לבית אבות. כאשר השאלה עולה על הפרק, יש לשתף את הוריכם בהתלבטות ולשאול לדעתם. יש הורים אשר יעדיפו להישאר בבית גם אם הם מתקשים לסצע מטלות יומיומיות בכוחות עצמם, ויש כאלה שיחליטו שעדיף לעבור לסביבה תומכת בבית אבות. טיפול בהורים בבית עלול להיות חלקי ובלתי מספק כאשר אתם עובדים וזמנכם מוגבל. במהלך שעות היום הם זקוקים לאיכות חיים מינימלית ולעניין ותעסוקה – וגם כאן עולה השאלה אם שהות בבית תענה על צורכיהם.

בית אבות נאות השרון

בתי אבות כמו נאות השרון מיועדים לספק תעסוקה וסיבה תומכת להורים שמתקשים להתסדר בבית. הקשיים יכולים לנבוע משיעמום, בדידות או מגבלות פיזיות, ובבית אבות מועסק צוות מקצועי שמטרתו לתת מענה לכל אלה. בבית אבות ישנה סביבה חברתית של זקנים שזוכים להעביר את הזמן במחיצת בני גילם ולהתיידד איתם. שירותי בית האבות כוללים פעילויות וחוגים משותפים ומציעים לדיירים אפשרויות שאינן זמינות להןם אם יחליטו להישאר בבית. בבית אבות אין צורך להתנייד למרחקים אלא ניתן למצוא את החוגים ושאר הפעילויות במתחם אחד, וקל להתנייד בו. כמו כן עומד לרשות הדיירים צוות של אחים ואחיות שנועדו לסייע להם להתמודד עם בריאות לקויה. בבית אבות ניתן גם לקבל ביקורים של קרובי משפחה אשר מגיעים כדי לפגוש את יקיריהם.

חיי החברה חשובים במיוחד בגיל מבוגר, ולכן בית אבות מאפשר לחדש אותם לאחר שנים של בדידות לאחר הילדים כבר עזבו את הקן והקשרים החברתיים הסתיימו מסיבות שונות (מוות, מעבר דירה, חוסר עניין וכו'). בבית אבות ברמה גבוהה שמים דגש על הפגת הבדידות ופעילויות משותפות, כל אחד לפי התחומים שמעניינים אותו ולפי בחירתו. בבית אבות זוכרים לציין ולחגוג את ימי ההולדת של הדיירים וגם את חגי ישראל וכך נוצרת אווירה שמחה ומלאת חיים גם בקרב דיירים מבוגרים. מתנדבים צעירים מגיעים מדי פעם ומשמחים את הדיירים, ואת זה לא תמצאו בטיפול בהורים בבית.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הסרת קעקועים
נתחיל בעצה כללית: כאמרת הסבתות כ"שאת תופרת תחשבי על כך שאולי תצטרכי לפרום", כך גם כשעושים קעקועים...
קרא עוד »
אוג 06, 2017
מיוחדת במינה : כיצד חוגגים חינה תימנית?
יש זוגות שמציינים את החתונה שלהם באירוע אחד, ויש כאלה שחוגגים את החתונה בשלל אירועים שנמשכים...
קרא עוד »
דצמ 21, 2019
חברת ניהול ועד בית
למה לי לקחת ללב? שואלים את עצמם רבים מהשכנים בישראל אשר ממלאים את תפקיד ועד הבית. ואכן, למה לקחת ללב את...
קרא עוד »
ינו 25, 2018