קנאביס ובני נוער: עד כמה חמור ומה אפשר לעשות?

קנאביס ובני נוער
קנאביס ובני נוער

אמנם בני נוער לא מעטים נוהגים לעשן קנאביס בימינו, אבל כנראה שמרביתם לא לוקחים בחשבון את התופעות קצרות הטווח וארוכות הטווח שמגיעות כתוצאה מעישון הצמח. הנה כמה דגשים ומידע שכדאי להכיר.

כדאי גם לקרוא:
הכל אודות טיפול בהתמכרויות, סיוע וליווי לבני משפחת המטופל

גיל ההתבגרות הוא גיל מורכב למדי, שבמהלכו הילד לומד כיצד להתמודד מול קשיים שונים, פיתויים, אינטראקציות שונות ועוד. כחלק מהתהליך של גיל ההתבגרות, הילד ייחשף לשלל גורמים שונים שיכולים להשפיע עליו, לחיוב או לשלילה. ואם מדברים על עישון קנאביס בגילאי בני נוער, הרי שקיימת כאן בעייתיות לא מבוטלת. בואו נבין מדוע ומה אפשר לעשות עם זה.

מה חשוב לדעת על עישון קנאביס בגילאי הנוער?

אם מחפשים אחר מחקרים שבדקו את הנושא של שימוש בקנאביס בגילאים צעירים, מוצאים כי שימוש בצמח בגיל צעיר עשוי להוביל לתפקוד קוגניטיבי לקוי במידה מסוימת. זה כמובן לא אומר שאם בן הנוער יעשן קנאביס הוא יהיה לוקה בשכלו חלילה, אבל בעיות של זיכרון לטווח קצר הן כן אופייניות למשתמשים בקנאביס.

כשמדברים על זיכרון לטווח קצר, אפשר להסביר את הבעיה הזו בעזרת דוגמה. כולנו מכירים את המקרים האלו, כאשר אנחנו הולכים לאחד החדרים בבית ושוכחים לרגע קטנטן מה אנחנו מחפשים. וכולנו מכירים את הרגעים האלו, שכשאנחנו מחפשים את משקפי השמש, אנחנו לבסוף מוצאים אום על ראשנו.

אם כולנו עשויים לחוות בעיות בזיכרון לטווח הקצר, מה הבעיה בעצם?

העניין הוא, שמשתמשי קנאביס חווים את הרגעים האלו לעיתים הרבה יותר קרובות. וכשמתחילים שימוש מוגבר בקנאביס בגיל צעיר, בגילאים מבוגרים הזיכרון לטווח הקצר עשוי יהיה להיות מושפע באופנים משמעותיים.

כמו כן, מחקרים מסוימים בתחום הזה מראים קשר מסוים בין עישון קנאביס בגיל צעיר לבין תפקוד קוגניטיבי לקוי בגיל מבוגר. התפקוד הקוגניטיבי עשוי יהיה להתבטא באופנים שונים, כאשר אצל חלק מהאנשים זה יהיה מורגש יותר ואצל חלקם פחות.

בני נוער ועישון קנאביס – איך ניגשים לנושא?

הנושא של עישון קנאביס לא צריך להיות טאבו בבית, זו דעתנו האישית. אל תהפכו את עישון הקנאביס לאיזשהו נושא שאסור לדבר עליו, מאחר שבאופן הזה, הילד שלכם לעולם לא ירגיש בנוח לדבר אתכם על דברים מהסוגים האלו.

ככל שהגישה בבית תהיה יותר פתוחה, מקבלת ולא שופטת, ככה תוכלו לפתח שיח בריא יותר עם הילד לגבי עישון קנאביס. אם אתם מגלים סימנים לכך שהילד משתמש בקנאביס באופן יומיומי, כמובן שיהיה חשוב לנקוט בצעדים בהתאם. במקרה הצורך, תוכלו למצוא גם מכוני גמילה מקנאביס לבני נוער.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חברת שי פינוי דירה באור יהודה
ירשתם דירה עם כלל תכולתה באור יהודה ואילו עתה, לאחר שכל בן משפחה לקח לעצמו את הריהוט ואת המזכרות אשר...
קרא עוד »
יול 08, 2017
כמה עולה כורסת טלוויזיה סיעודית?
בדרך כלל מטפלים עוזרים למטופלים הסובלים ממגבלה תפקודית עקב גיל, תאונה או מום מולד. העזרה שמטפלים...
קרא עוד »
מאי 03, 2021
מהי אחריות הקבלן לליקויי בניה
רוב רוכשי הדירות אינם מבינים מספיק בתחום הבנייה ולכן בתום עבודות הבנייה, הם שוכרים את שירותיו של...
קרא עוד »
יול 14, 2020