צחצוח שיניים לילדים – מה חשוב להקפיד

צחצוח שיניים לילדים
צחצוח שיניים לילדים

כל אימא מכירה את הנחיית האחיות בטיפת חלב – מרגע בקיעת השן הראשונה, יש לצחצח שיניים. כמובן שבהתחלה מדובר על צחצוח ללא משחה או בכמות מזערית ולאט לאט עם התבגרות הילד, מעלים את כמות המשחה.

צחצוח שיניים הוא אחד הדברים שמגנים על השיניים מפני מזיקים שונים כגון, חיידקים שנוצרים משאריות אוכל, דלקות חניכיים ועששת ועוד. לכן חשוב מאוד להקפיד לצחצח שיניים לילדים מידי יום לפחות פעמיים – בבוקר ובערב. יש להרגיל את הילד מגיל קטן כי צחצוח שיניים לילדים הוא חלק בלתי נפרד מסדר היום.

מברשת שיניים וכמות המשחה לילדים

כאשר בוחרים מברשת שיניים לילדים יש להקפיד שראש המברשת יהיה קטן – בגודל של שתי שיניים של הילד, ותהיה בעלת סיבים רכים. כאשר רוכשים מברשת שיניים מחברה מוכרת ואיכותית, ניתן להיות בטוחים שהמוצר יהיה אף הוא איכותי ומותאם לגילו של הילד. עד גיל 3-4 יש להשתמש במברשת רכה מאוד ואחר כך לעבור למברשת יותר קשה.

כמות המשחה צריכה להיות לא יותר מגודל ציפורן הזרת של הילד וכמובן יש להשתמש במשחת שיניים שמותאמת לילדים. כמו כן, יש להדריך את הילדים להימנע מלבלוע את המשחה אלא לירוק אותה לאחר הצחצוח ולשטוף את הפה במים. בנוסף, על מנת לוודא כי הצחצוח מתבצע בצורה מושלמת, מומלץ שעד גיל 5-6 יצחצח הילד את שיניו בעזרת אחד ההורים.

קראו גם על: טיפול שורש לשן חלב

צחצוח שיניים לילדים סרבנים

ישנם ילדים רבים בגילאי שנתיים – גיל המרי – שמסרבים לצחצח שיניים או שאינם מאפשרים להורים לצחצח להם. את הדבר הזה ניתן למנוע כאשר מתחילים לצחצח לילד את שיניו ומרגילים אותו בכך כאשר הוא עדיין קטן – בסביבות גיל שנה. וכאשר הוא גדל הוא מבין שזהו חלק חשוב מסדר היום.

שיטה נוספת היא לתת לילד "לעזור" להורה לצחצח לו תוך הדגשה כמה הוא גדול ואיך הוא יודע כבר לצחצח לבד. כמובן שיש גם את שיטת הפרסים, ניתן לערוך לילד מבצע, על כל צחצוח הוא מקבל מדבקה וכאשר מצטברות לו מספר מסוים של מדבקות הוא יקבל פרס.

אבל הכיקגא חשוב, לא לשכוח – לצחצח כל יום לפחות פעמיים!

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפולי שיניים בהרדמה כללית – מתי זה מתאפשר?
טיפולי שיניים בהרדמה כללית אשר מוכרים גם כטיפולים בהרדמה מלאה הם טיפולים אותם רוב האנשים יכולים...
קרא עוד »
אפר 14, 2021
שיאצו בראשון לציון – איך בוחרים את המקום הנכון 
אחד הטיפולים האלטרנטיביים הפופולאריים ביותר במערב הוא שיאצו, טיפול במגע המגיע אלינו מהמזרח הרחוק....
קרא עוד »
פבר 16, 2022
שיפור חינוך נוער באמצעות פלטפורמות מקוונות
המהפכה הדיגיטלית שינתה את נוף החינוך, במיוחד עבור בני הנוער. פלטפורמות למידה מקוונות צצו ככלי רב...
קרא עוד »
דצמ 19, 2023