קוצר נשימה

קוצר נשימה

לא מעט אנשים מתמודדים עם מצב של קוצר נשימה, מצב שמקשה להם לנשום באופן סדיר ברגעים מסוימים, דבר שיכול להיות מלווה בתחושה של לחץ בחזה וחוסר אוויר בריאות. בשביל להבין מה הם חווים, הרי שזה כמו אחרי ריצה מהירה מאוד כשהנשימה איננה סדירה ולוקח לה כמה שניות עד שמחזירים את האוויר לריאות והיא חוזרת לעצמה. ההבדל הוא, שהם חווים את זה גם בלי לרוץ.

אנשים שחווים קוצר נשימה מתמודדים עם אסתמה או עם בעיות אחרות בריאות או בלב. בעוד שאנשים בריאים יכולים להתמודד עם מצב כזה לרגעים עד שזה יחלוף (אלא אם מדובר בתקופת מחלה בחורף, ואז ייתכן וזה יהיה מעט יותר ארוך), כמו כן ייתכן והם יחושו את זה כשהם מתמודדים עם התקף חרדה. גם אז, סביר להניח שתוך רגעים ספורים, הנשימה תחזור לעצמה. לעומתם, אנשים שמתמודדים באופן סדיר עם קוצר נשימה, מתמודדים עם בעיות קצת יותר מקיפות אשר גורמות לכך.

קוצר נשימה

בין היתר מדובר באנשים שמתמודדים עם מחלות כמו אסתמה כאמור, בעיות בריאות, בעיות לב, וכן בעיות שנגרמות כתוצאה מעישון ממושך, חוסר פעילות גופנית, מצב נפשי ירוד (חרדות ממושכות). כשהם מתמודדים עם קוצר נשימה, הם ירצו להשיג אוויר בכל דרך אפשרית, מן הסתם, ויבצעו מאמץ גדול יותר מאדם שאיננו מתמודד עם בעיה דומה. במקרים רבים, זה יכול להוביל גם לאובדן שליטה ולהשפיע על ההתנהגות שלהם.

ישנן דרכים שונות כיצד להתמודד עם קוצר נשימה. לשם כך צריך ללמוד שיטות אשר יכולות גם להשפיע באופן מניעתי, כלומר למנוע ככל הניתן להגיע לכדי מצב שכזה (מלבד העובדה שיש להפסיק לעשן, לאכול נכון, לבצע פעילות גופנית, דברים שכאמור יכולים להוביל לקוצר נשימה), וכן יש דרכים שונות כיצד לעבוד נכון במצב של קוצר נשימה. תהליכים אשר מאפשרים להכניס אוויר לגוף בצורה סדירה ומסודרת.

ככל שלומדים יותר להקל על מערכת הנשימה ומתרגלים שיטות כיצד לשמור על דפוס נשימה נכון, הרי שבאמצעות תרגילים אלו אפשר להימנע מקוצר נשימה או לפחות לדעת כיצד להתמודד איתם בצורה מבוקרת.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לפי מה לבחור חנות פרחים בקרית ביאליק?
גם בעולם כמו שלנו, עולם טכנולוגי רועש אשר בכל שניה תכני פרסום ובידור שונים מציפים אותנו ומרצדים מול...
קרא עוד »
אוק 17, 2021
איציק חביב: 15 דרכים למצוא עסקות נדל"ן זולות
עסקאות דירות זולות בנדל"ן מתייחסות להזדמנויות שבהן משקיעים יכולים לרכוש דירות בפחות משווי השוק שלהן....
קרא עוד »
יול 10, 2023
הכירו את חנות הויברטורים המושלמת
כשאתן מחפשות אחר ויברטור איכותי ומומלץ, אתן בוודאי רוצות למצוא את המוצר הטוב ביותר שיספק את כול...
קרא עוד »
דצמ 14, 2022