מדוע הילד מרטיב בלילה פעם בתקופה? ד"ר קובי שגיא עם התשובה

מדוע הילד מרטיב בלילה פעם בתקופה?

יש משפחות עם ילדים שלא מכירים את המושג של הרטבת לילה. אצלם, כל ילד שמגיע לגיל בו הוא אמור להיגמל מחיתול, הוא נגמל בקלות הן ביום והן בלילה. הם לא מבינים את שיח ההורים הדן ודש בנושא של גמילת לילה וממש לא מצליחים לקלוט בשל מה הסער. אז לפי הכול חשוב לנו להגיד להורים הללו שייהנו וישמחו בחלקם ולא ינסו לגמד את ההתמודדות של ההורים האחרים. לא פעם מודבר בהורים שהם גדולים מהחיים. הם מתמודדים על ילדים גדולים לפעמים שעדיין מפספסים בלילה והם צריכים ללכת ממש בין הטיפות (תרתי משמע…) ולהתמודד ברגישות רבה מול הילד הנבוך ששוב התעורר רטוב.

ילד שמרטיב רק אחת לתקופה

יש ילדים שכל לילה הם מרטיבים משתף ד"ר קובי שגיא. הם ממש עקביים בעניין הזה ובוקר שהם קמים אחריו יבשים זה מקרה נדיר ממש.

מנגד יש כאלה אשר מסוגלים להיות יבשים לילות שלמים למשך תקופות ארוכות ופתאום בבוקר לא ממש בהיר הם שוב קמים רטובים. למה זה בעצם קורה להם?

ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא עונים

למעשה ישנן סיבות רבות אשר אלו גורמות לילד להרטיב בלילה מסביר ד"ר קובי שגיא. למרת שכיום רווחת הדעה כי הסיבה להרטבת הלילה נובעת מסיבות פיזיולוגיות כאשר הילד אינו בשל דיו לשלוט על עצמו, להתאפק משך שעות ארוכות, הרי שבכל זאת לא נוכל להתכחש לפן הנפשי, הרגשי והפסיכולוגי. לא פעם מדובר בתופעה אשר נובעת מסיבות אלו. כמו לדוגמא ילד שחווה תסכול באותו יום, ילד שלא ישן הרבה מאוד שעות והוא מותש מאוד ועל כן השינה שלו היא הרבה יותר עמוקה מבכל יום, ילד שחווה משבר כלשהו ועוד. אז נכון שיש את הילדים שהם יותר חשופים למקרים של הרטבות ואצלם זה יקרה יותר ומנגד יש את הילדים שאצלם כל החוויות הקשות והתסכולים יבואו לידי ביטוי במקומות אחרים ולא בהרטבת לילה.

חשוב לדעת את הדבר ולהיות מודעים לכך ולא להגיב בבהלה כאשר הילד בכל זאת הרטיב. הלחץ והחרדה הם עצמם עלולים להרע את המצב מסכם ד"ר קובי שגיא.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לתחזק את המדפסת הביתית
אחד המכשירים השימושיים ביותר בבית, הוא המדפסת הביתית. בעזרתה אנחנו מדפיסים מסמכים שונים, מאמרים,...
קרא עוד »
מרץ 18, 2019
בין עלויות לתוצאות של פינוי דירה מוזנחת
ההוצאה הכספית שנדרשת בעבודות פינוי תשלום על עבודות פינוי של דירות מראה לנו שמדובר בהוצאה כלכלית...
קרא עוד »
אפר 30, 2019
המלצות על סטודיו לעיצוב פנים איפה אפשר לראות?
הישראלים כבר לא מסתפקים יורת בעיצוב פנים עצמי של הדירות שלהם וככל שרמת הבנייה בארץ הולכת ומשתפרת...
קרא עוד »
יול 18, 2017