אטופיק דרמטיטיס – מחלה כרונית גנטית של העור

אוטופיק דרמטיטיס

אסטמה של העור, הינה מחל עור נפוצה, כבר מן הילדות בקרב רבים. מחלה זו מתחילה בילדות ממשיכה לבגרות ונחשבת כמחלה כרונית. החלה בשפה הרפואית, נקראת גם אוטופיק דרמטיטיס, זו עובדה מוכרת, שכאשר ישנה אסטמה בדרכי הנשימה תהיה גם אסטמה של העור או שאם ההורים סובלים ממחלות בדרכי הנשימה כמו אסטמה, גם הילדים יסבלו ממחלה שקשורה באסטמה, אם של הנשימה או אם של העור. בכל מקרה, מדובר על מחלה גנטית. זוהי הפרעה בתגובת המערכת החיסונית לאלרגיה משותפת לקבוצה של מחלות הנקראת המחלות האוטופיות שכוללות את האסטמה, הנזלת האלרגית, דלקת הלחמית, רגישות לעקיצות ומזון שונה וכדומה

החמרת דלקת העור האוטופית בזמן מתח נפשי

יש לציין, כי אוטופיק דרמטיטיס מחמירה, על רקע של מתח נפשי. יש להימנע ממתחים נפשיים. יש להשתמש באופן קבוע, בקרם לוות נגד יובש שאין לו חומרים כימיים שמגרים את העור, כי אם חומרים טבעיים בלבד. יש למצוא חומרים אנטי היסטמינים. יש להימנע ברחצה עם מים חמים ושימוש מופרז בסבון שאינו אנטי אלרגני. העור של מי שסובל ממחלת עור זו, תמיד יהיה מגורה . תסמינים של מחלה זו, נראים גם על עור הקרקפת, אזור הפנים והמרפקים, הגב, הברכיים והירכיים. חשוב לציין, כי מדובר במחלה שאינה מדבקת או מסוכנת.

כיצד למנוע את הגברת תסמיני מחלת אטופיק דרמטיטיס?

ישנם גורמים שמחמירים את מחלת אוטופיק דרמטיטיס, כמו התקפי אלרגיה שחוזרים, שינוי במזג האוויר, לחות גבוהה במיוחד, מגע עם בדים שעשויים במיוחד לגרום אלרגיה למי שסובל מהמחלה אך גורמים נוספים שיש להימנע מהם  כדאי שיילקחו בחשבון ואילו הם:

  • חשיפה לשמש
  • חימום רב מדי  של הבית בחורף
  • לבוש של בדים סינטטיים או כאלה שעשויים מצמר
  • אמבטיות ארוכות ומרובות
  • שתייה של אלכוהול וקפאין
  • מאכלים חריפים או כאלה שעשירים בחלבון

לאחרונה הרופאים מצאו כי טיפול באמצעות פוטותרפיה שבו עושים שימוש בקרני אור, הינו יעיל במיוחד. טיפול זה יעיל לא רק באסטמה של העור, כי אם גם בפסוריאזיס , ויטיליגו ועוד. יש לציין, כי הטיפול בכל חולה הינו אינדיבידואלי ויש לבדוק את החולה לפני ביצוע הטיפול הנחוץ לו..

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
החלפת צילינדר
נושא הפריצות השקטות כבר הפך למכת מדינה ידועה ומוכרת. כל מי שקצת מפשפש ברחבי הרשת נחשף לתופעה המדאיגה...
קרא עוד »
אוג 08, 2018
קבלני ביוב מקצועיים ברחובות
אתם סובלים לאחרונה מבעיית ביוב שלא ממש מסתדרת? בכל פעם אתם מזמינים אנשי מקצוע אחרים שינסו לפענח את...
קרא עוד »
אפר 29, 2018
מזנונים מעוצבים
אחד מהרהיטים הדומיננטיים ביותר בכל חדר סלון הוא המזנון. המזנון שבחדר הסלון משמש לצורך הנחת הטלוויזיה...
קרא עוד »
אוק 14, 2020