הגורמים להופעתה של המחלה אסטמה של העור

מדובר באחת המחלות השכיחות של העור. ובעיקר ילדים סובלים מהמחלה כשהיא נוטה להיעלם כשהילד מגיע לגיל חמש. אך יש מקרים שבה גם מבוגרים סובלים מהמחלה שבאה וחוזרת כל פעם לפרק זמן אחר.

מאחר שמדובר במחלה שהיא תוצאה של אלרגיה, ישנם מספר גורמים שיכולים לעורר אותה לשוב ולתקוף את האזורים המסוימים בגוף שהם בדרך כלל באזור הקפלים בברך או במרפקים ולעיתים גם במקומות אחרים כמו פנים ובעין. אם כן, מה הם הגורמים שיכולים לעורר את המחלה הלא נעימה הזו?

גורמים מזיקים ומעוררים

גורמים שיכולים לעורר את המחלה אצל ילדים הם החשיפה לחול או לאבק, לריח עשן ולסיגריות, אלו יכולים לעורר את המחלה ולגרום לפריחה על הגוף. כמו כן, אזור מגורים שזיהום האוויר בו גבוה יכול גם לגרום למחלה להתעורר. ילדים רבים יכולים גם לפתח אסטמה של העור גם בעקבות מזון מסוים או מרכיבי מזון כמו: ביצים, דגים, מוצרי חלב, סויה וגם חיטה.

מה הגורם המובהק של המחלה?

עד היום אין סיבה מדויקת להופעה של המחלה. וכנראה מדובר בשרשרת של נסיבות שמעוררות את מערכת החיסון בעור שהיא זו שמובילה לפריחה. שילוב של כמה גורמים יכול להגדיל את הופעת האסטמה ולהחמרה של הבעיה, להלן פירוט:

עור מגורה ויבש – עור יבש ומגורה יכול גם להחמיר את המחלה או לגרום להתקף שלה. לכן חשוב ורצוי שילדים רבים שמחלה זו קיימת אצלם, ישתמשו בהרבה לחות, סבונים עם לחות, קרמים עם לחות, על מנת להקל על התסמינים להופיע.

תגובה אלרגית – התכונה האלרגית היא למעשה מרכיב המהותי של המחלה. ולכן ילדים שסובלים מאלרגיה כמו אלרגיה של נזלת, או אלרגיה למזון או למחלות אחרות ועוד, הם חשופים הרבה יותר למחלה אסטמה של העור.

גנטיקה של האדם – למחלה הזו יש מרכיב גנטי חשוב, ולרוב המחלה מופיעה אצל בני המשפחה, או בכל מקרה אחר של אלרגיה שיש בין המשפחה.

מתח – סטרס אמנם לא הגורם הישיר למחלה, אך הוא בהחלט יכול להחמיר כל תסמין ולגרום להתקף לפרוץ.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תרגום אנגלית לעברית – מה צריך לדעת?
לפעמים יש תוכן שיש צורך לתרגמו, כמו למשל אתר אינטרנט שאנו רוצים להפוך לנגיש לאנשים במדינות זרות או...
קרא עוד »
פבר 25, 2018
עיסוי שוודי קלאסי בספא רפאל
החיים התובעניים של כל אדם, מובילים אותו לחוות לא מעט מתחים ולחצים. מתח ולחץ יכול להשפיע על האדם הן...
קרא עוד »
יול 15, 2018
מבדקי בטיחות לקייטנות ומוסדות חינוך
כיום קיימת מודעות גבוהה במיוחד לכל הנושא של בטיחות במוסדות חינוך כמו גם בקייטנות, בגני ילדים או...
קרא עוד »
מאי 05, 2019