ההבדלים בין בית אבות לדיור מוגן

בית אבות

אם אתם רוצים לבחור אלטרנטיבה למגורים עבורכם או עבור האנשים היקרים לכם, חשוב שתדעו כי בכל הנוגע למגורים לגיל השלישי: ישנם כיום שתי אופציות מרכזיות האחת היא דיור בבית אבות והשנייה היא דיור מוגן. אבל מהם ההבדלים בין השניים? כל מה שצריך לדעת בהמשך.

לפני שנסביר אודות ההבדלים המהותיים, בין שני סגנונות המגורים, חשוב לדעת כי דיור מוגן היא בדרך כלל אופציה שנוצרה על ידי בעלים פרטיים ומשקיעים שיזמו הקמת דיור לאנשים בגיל השלישי, בעוד שבתי אבות יכולים להיות כאלה שנוצרים על ידי יוזמה פרטית בעוד שישנם כאלה ששייכים למוסדות ציבור או הוקמו על ידי משרד הרווחה. לכן חשוב להכיר כל אופציה בצורה נכונה.

בית אבות

מהם ההבדלים המהותיים בין בית אבות לדיור מוגן?

זה נכון, בתי אבות ודיור מוגן נועדו להקנות את כלל השירותים הדרושים לחיים בגיל השלישי כמו גם שירותים רפואיים, חברתיים ומילוי צרכים נפשיים, תוך שבכל מקום מוקצה לדייר חדר פרטי או דירה משלו. (בדרך כלל בדיור מוגן ניתן למצוא דירות של ממש הנמצאות בבית דירות איכותי).

עם זאת ישנם כמה וכמה הבדלים שצריך לשים אליהם לב כמו:

שגרת היום – בבתי אבות שגרת היום מנוהלת על ידי העובדים במקום עם שלל פעילויות המותאמות לגיל השלישי, תוך סיוע של עובדים סוציאליים כמו גם מתנדבים או מדריכים בתשלום שמגיעים על מנת להעסיק את הדיירים ולהקנות להם פעילות מסודרת.

עם זאת בדיור מוגן ניתן למצוא פעילויות מגוונות יותר וכאלה שניתן לשנות על פי צרכי הדיירים והרצונות שלהם. חשוב לדעת כי השגרה בבתי אבות מנוהלת על פי סדר יום מובנה, בעוד שבדיור מוגן הדיירים יכולים ליהנות מסדר יום גמיש וכזה שמנוהל על ידי הדייר.

פעילויות העשרה – הבדל נוסף הוא פעילויות ההעשרה בבתי אבות שנחשבות פחות אטרקטיביות בבית אבות או פחות מותאמות אישית לסוג האוכלוסייה. בדיור מוגן ניתן למצוא יותר התאמה לדרישות הדיירים ולסוג האוכלוסייה שנמצאת במקום.

שירותים – בבתי אבות ניתנים לדיירים שירותים שונים כמו שירותי רפואה, בדיקות, שירותי אחיות ועוד. בדיור מוגן ניתן למצוא בדרך כלל יחס יותר צמוד ואישי לדיירים תוך שבדיור מוגן ניתן למצוא גם מתקנים שונים לשיפור איכות החיים כמו בריכה, ספא, חדרי כושר כמו גם מטפלים ברפואה המשלימה שמציעים שירותים לשיפור איכות החיים.

לסיכום, על מנת לבחור את המקום שבו תרצו לשהות, חשוב לשים לב כי אתם בוחרים בבית אבות או בדיור המותאם לצרכים שלכם, כמו גם לתקציב שיש לכם לתשלום החודשי, תוך בחירה בטוב ביותר.

עוד מידע תוכלו לראות באתר של נאות השרון.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פגשו את המומחה לאפיון משאבות במבנים – דוד קצב
משאבות מים משמשות הן בבניינים והן בבתים פרטיים. הן אחראיות לתחלופת המים בשירותים ולהזרמתם לביוב. דדו...
קרא עוד »
יול 22, 2020
מסעדות בירושלים
לא פעם אנו מגיעים לעיר הבירה, בכדי לנשום ולספוג אווירה ייחודית. סמטאות ציוריות, מבנים עתיקים, חנויות...
קרא עוד »
אוג 21, 2017
לא נכנסים להיריון? אחרי כמה זמן כדאי לפנות אל מומחה פוריות?
בעוד שחלק מהנשים נכנסות להיריון בתוך פרק זמן קצר, אחרות מגלות כי זה לא כה פשוט ומהיר. יש לכך סיבות...
קרא עוד »
אוג 29, 2021