כל הזכויות חדשות לניצולי שואה

ניצולי שואה עדיין חיים בינינו וטוב שכך זאת! גם בשל הרצון שלנו לשמור על האהובים שלנו, וגם משום שיש מישהו אשר יספר ויזכור את התלאות שעברו היהודים בשנים החשוכות ביותר של ההיסטוריה. ניצולי שואה ששרדו את התופת, הקימו משפחות וגידלו ילדים: זקוקים לזכויות סוציאליות שונות שיעזרו להם להתקיים ולחיות בצורה ראויה. אם אתם ילדים של ניצולי שואה ואתם רוצים לדאוג להורים או לסבים שלכם – חשוב שתכירו את הזכויות החדשות שיש לניצולי שואה. אבל מה הן הזכויות האלה? להלן הפירוט:

פנסיה סוציאלית לניצולי שואה מרומניה ואירופה – אחת הזכויות החדשות נוגעת ליוצאי גטאות מכל רחבי אירופה. ניצולי שואה שנולדו עד שנת 1937 יוכלו לקבל פנסיה סוציאלית מגרמניה זאת מהביטוח הלאומי הגרמני. הפנסיה מתאימה גם למי ששהה בגטאות וערים ברומניה בולגריה סלובקיה וכולי.

פיצוי ניצולי שואה בני זוג ויורשים – גרמניה מפצה ניצולים שעבדו בגטו ואת בני או בנות זוגם כמו גם צאצאים ויורשים של ניצולי שואה. במקרים של עבודה בגטאות או במידה וניצל אדם מרדיפה זכאי אותו אדם לתבוע דמי אבטלה מהביטוח הלאומי הגרמני. הפיצויים כוללים גם קצבה חודשית עבור מי שעבד בגטאות באירופה.

תשלום רטרואקטיבי – בין היתר ניתן לקבל תשלום רטרואקטיבי עבור מי שלא פנה לביטוח הלאומי לקבלת הקצבאות בעבר. הפיצויים גם עבור שארים ובני זוג.

איך ממשים זכויות של ניצולי שואה?

איך מגישים תביעה לפיצויים מגרמניה? כדי לממש את הזכויות הרפואיות מומלץ לפנות אל חברות ועורכי דין שמומחים במיצוי זכויות של ניצולי שואה.

לסיכום, יש לא מעט זכויות כמו פיצויים קצבאות וגמלאות שאפשר לקבל עבור הניצול ועבור בני משפחתו. לכן חשוב כבר עכשיו למען העתיד שלכם לפעול בעניין באמצעות אנשי מקצוע מומחים.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כך תבחרו סכין שף
לא מעט אנשים בוחרים לרכוש היום סכין שף, בין אם זה עבורם ובין אם זה למתנה עבור בני משפחה, חברים, עובדים...
קרא עוד »
אוק 01, 2021
בריכת שכשוך אקולוגית לגינה, אלא מה?
עדיין לא בניתם בריכת שכשוך אקולוגית לגינה שלכם? ובכן, במידה ואתם מתלבטים בין בריכה רגילה לבריכה...
קרא עוד »
ספט 23, 2017
כיור מונח לחדר האמבטיה שלכם
כיור הוא מכשיר המשמש לשטיפת ידיים ופנים. אבל האם אתה יודע מה בעצם אתה צריך כשאתה קונה כיור? מאמר זה דן...
קרא עוד »
יול 29, 2022