הכל על משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה

אנשים שמגיעים לגיל הזהב בחייהם, רוצים בעיקר לבלות כמה שיותר עם המשפחה, לחיות את החיים ללא עול העבודה האינטנסיבית שהם חוו במהלך השנים ובעיקר לראות כיצד הילדים ובני המשפחה האהובים שלכם מתפתחים ומצליחים לחיות בכבוד ובהצלחה.

לרוב אותם בני גיל הזהב יש לפחות נכס אחד בבעלותם, אם דירה או נכס אחר שמשמש אותם למגורים או השקעה, מכיוון שבעבר התהליך של רכישת דירה לא הצריך סכומי כסף גדולים במיוחד כמו היום. כך שבתקופה זו אנשים ומשפחות צעירות הצליחו לרכוש לעצמם דירות ונכסים טובים, במחירים הגיוניים שהצליחו לחסוך במשך הזמן.

משום כך, אותם בני גיל הזהב יכולים להצליח לחיות או לעזור לילדים ונכדים שלהם באמצעות כספיות באמצעות משכנתא הפוכה.

מה ההבדל בין משכנתא רגילה למשכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה באתר תשואות פיננסים זו משכנתא המיועדת לגילאים מבוגרים, שיש בבעלותם לפחות נכס אחד. כך הם יכולים לקחת הלוואה מהבנק לכל מטרה וצורך, ו"בתמורה" לשעבד את הנכס שלהם עבור אותה הלוואה שהם לקחו מהבנק או כל גוף פיננסי.

בשונה מלקיחת הלוואה או משכנתא רגילה, אץ המשכנתא ההפוכה אין צורך לשלם בכל חודש באמצעות החזרים חודשיים, אלא כהלוואת בלון על פי תאריך ספציפי שאותו הלווה בוחר על פי שיקול דעתו. בנוסף, אין צורך לעשות ביטוח חיים על משכנתא הפוכה, או לעבור בדיקות זכאות כמו שנעשה בדרך כלל לפני לקיחת משכנתא רגילה.

האם מומלץ לקחת משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה יכולה להוות פתרון יעיל עבור אנשים מבוגרים הזקוקים לכסף זמין, קראו בהרחבה. מכיוון שלרוב הם נמצאים בגיל פרישה, ולכן כבר לא עובדים ומקבלים משכורת חודשית, הם צריכים להסתדר רק על כספי הביטוח הלאומי או הפנסיה שהשתחררה להם.

במקרים בהם הם זקוקים לסכומי כסף גדולים, המשכנתא ההפוכה היא אפשרות טובה. אך יחד עם זאת, חשוב להבין כי מדובר במשכנתא שהריביות בה גבוהות מאוד, כך שבסוף התקופה של המשכנתא ההחזרים הם גבוהים משמעותית מהסכום המקורי שהבנק הלווה. לכן ההמלצה היא במקרים כאלו לפנות אל יועץ משכנתאות מקצועי, כך שהוא יוכל לייעץ וגם להתאים את מסלול המשכנתא המשתלם ביותר.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
החתול מקיא מעבר לרגיל? אולי הוא סובל ממשהו
אתם כנראה מכירים את ההרגלים של החתול שלכם. אם הוא סוטה מההרגלים שלו, אם הוא מקיא מעבר לרגיל, חשוב...
קרא עוד »
פבר 04, 2019
למה גם אתם צריכים טאבון לגינה?
יש לכם חצר גדולה ומטופחת? אוהבים להזמין אורחים? אם כן ואתם אוהבים לאכול ולהכין אוכל משובח, אולי גם אתם...
קרא עוד »
ינו 21, 2021
איך לבחור את הרמקולים המתאימים ביותר לאירוע?
אם אתם מארגנים אירוע שכולל מוזיקה או דיבור במיקרופון אתם ודאי יודעים שאתם תצטרכו לעשות שימוש...
קרא עוד »
פבר 11, 2018