טיפול באקנה – שיטות הטיפול בשוק

אחת מבעיות העור הבולטות בגיל ההתבגרות הינה בעיית האקנה הידועה בשמה האחר – פצעי בגרות. לא סתם מיוחסת בעיית פצעי האקנה לגיל ההתבגרות, הרי מדובר בגיל בו ההורמונים מציפים את הגוף ועולים אל פני השטח בתור פצעונים בעלי ראש שחור, ראש לבן או ראש דלקתי שאינם מחמיאים למראה החיצוני כלל וכלל. רוב האוכלוסייה תסבול מפצעי אקנה באחת מן הרמות שלה, ואלה אשר סובלים מפצעי אקנה בצורה רבה נאלצים לחפש אחר שיטות טיפול יעילות אשר יסייעו להם להחזיר את מראה הפנים החלק והיפה ולהעלים את כל פצעי האקנה.

מכיוון שפצעי האקנה הינם דבר אליו רגישים במיוחד בני הנוער, שבתקופה זאת מגבשים לעצמם זהות ומנסים לבנות ביטחון עצמי גבוה ישנה חשיבות רבה למציאת טיפול באקנה שמצליח לסייע להסיר את הפצעונים הלא מחמיאים הללו עם מינימום של צלקות פיזיות ונפשיות.

סוגים נפוצים עבור טיפול באקנה לכל הגילאים

טיפול פילינג – מספיק לבצע פילינג עדין כדי להגיע לתוצאות טובות. קילוף של שכבת העור הראשונה מסייע בהסרה של תאים מתים כאשר לעיתים ייראה סימנים של קילוף העור בצורה מאסיבית, יש לקחת זאת בחשבון במיוחד כשמדובר בבני נוער שמאוד חרדים למראה החיצוני שלהם.

טיפול תרופתי – שימוש בכדורים אנטיביוטיים. טיפול בפצעי אקנה על ידי שימוש באנטיביוטיקה נעשה רק לאחר שאמצעי טיפול עדינים אינם יעילים והעור של הפנים אינו מגיב בצורה המתבקשת לכל אלה. חשוב לבצע שימוש לתקופה קצרה ולהשתמש במשחה לפנים כדי שהתוצאות יהיו אפקטיביות ויישמרו טרם פיתוח החיידקים עמידות לתרופה.

גלולות – גלולות מכילות אסטרוגן ומסייעות להחזרה האיזון של רמת ההורמונים אשר משתוללים להם בגיל ההתבגרות. ברגע שזה קורה ניתן לראות ירידה משמעותית במצב פצעי האקנה על הפנים, ולכן זהו אחד הטיפולים היעילים והפשוטים עבור פצעי בגרות.

פוטותרפיה – טיפול בגלי אור הינו טיפול אקנה יעיל עבור רוב הסוגים של אקנה ומומלץ בתור פתרון עבור אנשים שהטיפול התרופתי אינו מתאים עבורם מסיבה כזו או אחרת. טיפול זה מתבצע במשך של כמה חודשים עם הפסקות יזומות בין טיפול לטיפול.

תכשירים לטיפול חיצוני – טיפול באקנה בעזרת שימוש בכל מיני סוגים של סבונים למריחה חיצונית אשר מסייעים לשמור על עור הפנים נקי ויבש, יש לבצע שטיפה יומיומית עם מים שמסייעים לשטוף את כל הלכלוך והשומניות מן הפנים.

איך יודעים איזה טיפול לבחור?

ההתאמה של טיפול באקנה הינה אישית לגמרי וישנה חשיבות עיקרית להדרכה לאחר המלצה של רופא עור. ביצוע של טיפול שאינו מתאים לסוג האקנה יכול להיות לא יעיל ואף לסכן את בריאות האדם, לכן תמיד זה יהיה יעיל לקבל את הטיפול מרופא עור שמכיר את כל סוגי האקנה ויכול ברמה מקצועית גבוהה לאבחן את סוג הבעיה ולתת את המרשם עבור הטיפול שיחזיר את מראה הפנים החלק ונטול האדמומיות, שכל אדם עם אקנה כה רוצה לקבל שוב.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדפסה על קנבס – כל מה שרציתם לדעת
היום יותר מאי פעם, תהליך ההדפסה של יצירות אומנות או של פריטים אישיים, הופך להיות קל ונגיש במיוחד. לא רק...
קרא עוד »
אוק 17, 2020
שימורים לכלבים
סוגי המזון המרובים לכלבים מבלבלים את רוב בעלי הכלבים. קשה היום להחליט איזה מזון לבחור? באיזה תקציב?...
קרא עוד »
אוק 12, 2019
מטבחים כפריים
אוהבים את הטבע אבל לא מוותרים על העיר? אוהבים את השקט אבל לא יכולים לסבול אותו יותר מחמש שעות ברצף?...
קרא עוד »
מאי 17, 2018