3 סיבות לעבור טיפול בעזרת כלבים

טיפול בעזרת כלבים

הקשר החזק בין הכלב לאדם תמיד מוכיח את עצמו שעל הצלחה מסחררת. יחד עם זאת אותו קשר הדוק נחשף כבעל תועלת לשיפור מיומנויות אצל האדם כמו: התגברות על קשיים פיזיים, נפשיים וקונטיביים. לא לשווא כיום מתבצעים טיפולים בעזרת כלבים ומשפרים יכולות אלו בהצלחה רבה אצל בני האדם.

טיפול בעזרת כלבים משפר את הביטחון העצמי

ילדים שחווים חוסר בטחון בעיקר בשנים הראשונות בגן או בבית הספר יכולים לגדול עם חוסר הביטחון הזה ולהיות סגורים מבלי יכולת לתקשר מחשש או פחד שלא יאהבו אותם. ולכן במצבים כאלו חשוב מאד להיות עם יד על הדופק ולהיחשף לשיטת טיפול שכבר הוכחה כהצלחה וזה בעזרת כלבים. כך לומד הילד לבטוח בכלב, להבין שהוא לא נמצא לבד, לקבל אהבה וחיזוק מהכלב ובכך להעלות את הביטחון שלו ולקדם אותו הלאה. במצבים כאלו של חוסר בטחון הדבר החשוב ביותר הוא החום וההבנה שהילד מוגן ויכול להצליח וליצור קשרים חברתיים . הטיפול הזה של אחד מול אחד הוא מקדם אותו למטרה ומוביל את הילד לאמון לחיים, והיכולת להכיל.

בעיית קשב וריכוז?- יש לך פתרון

כיום המודעות של בעיות קשב וריכוז היא רבה יותר ודרכי ההתמודדות עימן שונות. אחת מהן היא טיפול באמצעות כלבים. איך זה עובד? כאשר ילד הסובל מבעיות קשב וריכוז הוא בעצם מרגיש אבוד בין כל כך הרבה גירויים והתוצאה היא שאינו יכול לשבת במהלך הלימודים, אינו מרוכז, והישגיו הלימודיים לא גבוהים מה שיוצר תחושה של כשלון אצל הילד, והוא יעשה הכל על מנת לרכז את מלא תשומת הלב אליו כדי שיסייעו לו.

הכלבים הם בעצם המראה החברתית כלומר ברגע שאנו בני האדם מתנהגים בצורה מסוימת אז גם הכלב יגיב באותה צורה. ולכן ילדים עם בעיות קשב וריכוז רוצים שיקבלו אותם כמו שהם – הכלבים עושים זאת נהדר ברגע שהילד מרגיש מבולבל, מתוסכל הכלב יראה זאת והילד יבין שכך הוא מצטייר בעיני האחר ויילמד לסגל לעצמו התנהגות אחרת ולפתח מיומנויות שונות ומוצלחות.

טיפול בעזרת כלבים

ניתן להקל על פחדים עם טיפול בעזרת כלבים

לכולנו ישנם פחדים כאלו ואחרים במהלך החיים, וזה תקין. אבל כאשר מדובר בפחדים שגורמים לאי שקט, או פגיעה בחיי השגרה , התבודדות, או תגובות פיזיות בולטות כמו רעד, זיעה, צעקות ועוד הצורך בטיפול בפחדים הללו הוא חיוני וחשוב. בעזרת כלבים ניתן למצוא דרך כדי להפיג או אפילו להפחית את הפחדים הללו.

הכלב אינו שיפוטי וזו הייחודיות שלו הוא מקבל את האדם כפי שהוא , המפגש בין הכלבים לבני האדם יוצר סוג של חיבה ואהבה ובכך באופן אוטומאטי הפחד מטראומות, חששות וכן הלאה יורד.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סידור בתים מזוהמים
בתים מזוהמים הם לרוב בתים בהם מתגוררים אגרנים כפייתיים או בעלי מגבלות פיזיות ו/או נפשיות שלנוכח...
קרא עוד »
מאי 15, 2017
מדריך מקיף לקורסי בנייה וקבלנות
בחירת קריירה בתחום הבנייה והקבלנות כוללת יותר מסתם ללמוד כיצד לבנות מבנים. זה דורש הבנה מעמיקה של כמה...
קרא עוד »
אפר 24, 2024
לקראת התרחבות המשפחה – 5 דברים שחייבים לחשוב עליהם
תכנון מוקדם יכול לעזור בימים הראשונים עם התינוק החדש. חושבים להרחיב את המשפחה? הנה כמה דברים שצריכים...
קרא עוד »
יול 22, 2016