3 סיבות לנטוש את החיסכון בבנק

תואר ראשון מנהל עסקים

רבים מהאנשים כיום בארץ ובעולם כולו מתקשים להחזיק את חשבון הבנק בצורה יציבה ולהכניס סכום כסף גדול יותר מההוצאות הנדרשות.

כמעט ולכל אחד בעולם כולו יש חשבון בנק בו הוא שומר את החסכונות שלו במטרה לתפקד ולהתנהל בחיים בצורה שתרשה לו ולהחזיק את הכסף במקום בטוח. בטוח? לא בדיוק. אנשים אולי יופתעו לשמוע, אך רבים מהאנשים העוסקים בתחומי הנדל"ן, היזמות, שוק ההון והוול סטריט, יציעו לכם לזרוק את החיסכון בבנק ולהתנהל בצורה כלכלית עצמאית. יש הנם יתרונות רבים בנטישה מהבנק וחסרונות רבים להישאר ולהפקיד את החסכונות החשובים אצל פקיד בבנק, להתחיל ללמוד את שוק ההון כמו שצריך.

לפי אתר כלכלה, הבנק הוא בעצם אחד מהתאגידים הגדולים ביותר בעולם ולא רבים יודעים זאת, אך הבנק הוא לא רק דרך לשמור בצורה בטוחה על כספיהם של הציבור, לא רק משמש להכנסה והוצאה נוחה של הכסף, אלא גם משמש את הרווח שהוא עושה מכספם של הציבור, כי הרי כל עסק חייב להרוויח איכשהו. פעולת הבנק היא כזאת, הבנק מלווה כספים מהממשלה באחוזי מספר ריבית נמוכה, בכך הוא מאפשר את ההלוואה שהציבור מבקש לקחת אך כמובן, בריבית גבוהה יותר. בכך הבנק עושה את ההכנסות שלו ובשל כך אנשים רבים נוטשים את החיסכון בבנק.

סיבה ראשונה

אנשים בוודאי שמו לב שכמעט בכל פעולה המתבצעת בבנק גוררת איתה עוד כסף לטובתו. בין אם זה עמלה בפעולת משיכה של כסף, הלוואה המושכת ריבית העולה בכל חודש, חיסכון שנשמר ומאפשר את משיכתו רק בתאריך בו הבנק בוחר. ככול שנצבור יותר כסף בבנק כך העמלות או הריביות יהיו גבוהות. בעולם מחוץ לבנק, יש אלטרנטיבות אחרות שלא רק מאפשרות ניהול כלכלי ללא ריבית, אלא מביאות תשואה גבוהה יותר לכסף.

סיבה שניה

סיבה זו נשמעת מעט מוזר, כי הרי הכסף שאנו מרוויחים הוא שלנו וזכותנו לפעול בכל צורה שהיא עם הסכום, בזמן, במקום ובצורה שנרצה. אך חיסכון הנשמר בבנק נשלט על ידי הבנק וברוב המקרים שהבנק מעניק ריבית גבוהה למדי, הדבר מאפשר לו לסגור את החיסכון שלנו לשנה שנתיים ומונע מאיתנו להשקיע את הכסף ולהוציא אותו לשימושינו הפרטי.

סיבה שלישית

בשנים האחרונות נושא תחום שוק ההון התפתח ועלה בהדרגתיות רבה ולא סתם. שוק ההון הוא אחד מהאלטרנטיבות השונות שאפשר לקיים חיים כלכליים עצמאיים ללא שימוש בבנק ושמירת הכסף. באלטרנטיבות השונות יש את האפשרות לקבל תשואה של אחוזים משמעותיים, ללא צורך בריבית, עמלות או מי שישלוט לנו על הכסף.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אריק קפלן – נשיא אילת
לאלו מכם אשר אינם מעורים בפרטים, אז גם ענפי ספורט שאינם אולימפיים מקבלים תשומת לב והשקעה כספית מצד...
קרא עוד »
אוג 20, 2018
מחפשת אופנה צנועה? הכירי את LIRIS
נמאס לך מהשמלות שיש לך בארון הבגדים ומעוניינת לחדש את המלאי לקראת העונה החדשה אך לא מוצאת בגדים...
קרא עוד »
אפר 29, 2022
מסעדות בירושלים – מסעדות כשרות
בילוי חופשה בארץ יכול להיות חוויה מהנה מאוד. כאשר אנחנו רוצים לצאת לחופשה בארץ אנחנו יכולים לבחור...
קרא עוד »
מרץ 06, 2017