קבוצת בזן – קבוצה שמניעה את הכלכלה

בארצנו הקטנה ורווית היוזמות וההייטק, אין הרבה חברות שיכולות להתהדר בפעילות ענפה, ארוכת שנים, ואפקטיבית כפי שיכולה קבוצת בזן. 'בתי זיקוק לישראל' (מה שהיה בעבר 'בתי זיקוק  חיפה') נסחרת בבורסה, כאשר 75% ממניותיה מוחזקות על ידי קהל הציבור. מעבר לכך, היא פועלת בכמה מישורים מקבילים, ודרך 3 חברות שונות, ומהווה מנועה כלכלי אדיר בכלכלה הישראלית.

במאמר קצר זה ננסה לגעת בהשפעתה של בזן על הכלכלה הישראלית, בכמה דרכים וצורות, ולהבין קצת יותר לעומק את ההיסטוריה של החברה, מאין היא באה, ולאן מועדות פניה כיום.

בזן – תעשיה שלמה ועוד

המספרים מדברים בעד עצמם, ואנחנו נחשוף אתכם לכמה מהמספרים הללו, המשקפים את פעילות בזן נכון לזמן כתיבת שורות אלו. יש לזכור כי בהתחשב בכך שהחברה פעילה עד מאוד ומתפתחת עוד ועוד, יכול מאוד להיות שבפרק הזמן שחלף בין כתיבת המילים הללו לבין הזמן בו אתם קוראים את השורות, החברה גדלה עוד, ותרומתה לכלכלה הישראלית גדלה גם כן:

  • 3,500 עובדים – כ-1,500 עובדים המועסקים באופן ישיר על ידי החברה (וחברות הבת), ועוד כ-2,000 עובדים המועסקים כעובדי קבלן חיצוניים, מספרים משמעותיים אשר תורמים ליציבות הכלכלית של אזור שלם בישראל, ובעצם לאלפי בתי אב.
  • דלק – תעשיית הדלק היא מנוע כלכלי אדיר, המניע את גלגלי הכלכלה הישראלית ממש כפי שהוא מניע את כלי הרכב בישראל ובעולם.
  • מוצרי נפט – בזן מזקקת, מייצרת ומוכרת מוצרי נפט בישראל ומחוצה לה, ומביאה הון עצום לתוך הכלכלה הישראלית.

החברה כיום

כיום, קבוצת בזן עדיין עוסקת בהתמחותה הרחבה, וביתר שאת. הטוויטר של בזן הוא מקום להתעדכן על פעילות החברה ומיזמים הפתוחים לציבור ולתעשיות השונות, לשיתופי פעולה ויוזמות שונות. חזון החברה מדבר על עתיד ירוק, תוך הובלת שוק המימן הירוק לצד השימוש בדלקים חלופיים לנפט, לצרכי התחבורה בישראל כמו גם לצרכי התחבורה בכל אזור אגן הים התיכון.

ההכרה המודרנית בחשיבות הפעילות האחראית בתחום זיקוק הנפט בפרט ופעילויות תעשיה בכלל, הובילה את החברה לביצוע מהלכים אקולוגיים לעבר עתיד בטוח יותר.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מאוורר תקרה
מאוורר תקרה מהווה פתרון אוורור מקומי לחללים. בניגוד למזגן, הפולט אוויר קר ומצנן את האוויר, מטרתו של...
קרא עוד »
מרץ 21, 2016
השכרת אוהל לאירועים
השכרת אוהל לאירועים האירוע שלכם ממשמש ובא וכעת אתם מנסים לחשוב על דרכים לשדרג אותו ולהפוך אותו להרבה...
קרא עוד »
אוק 18, 2016
מכונת שטיפה מומלצת: החברות המובילות ביותר 
מכונות שטיפה ביתיות ועסקיות הפכו פופולאריות יותר ויותר בשנים האחרונות. הסיבה פשוטה למדי: הם קלים...
קרא עוד »
יול 17, 2022