סט תפילין

הרבה פעמים, אנחנו יכולים לראות גברים מניחים תפילין במקומות שונים, בין אם זה בדוכנים אשר ממוקמים במרכזי הערים או במקומות אחרים, ולעיתים הם עושים את זה באופן פרטי מבלי שאיש יראה, בביתם הפרטי. כשאנחנו מסתכלים עליהם, אנחנו יכולים לראות כיצד הם עושים את זה ומן הסתם, אנחנו יכולים לראות כיצד סט תפילין נראה.
לא הרבה אנשים מודעים לכך, אך אותו סט שמניחים על היד ומתפללים בעזרתו, יכול להגיע לסכומי כסף עצומים, אפשר למצוא סטים בעלות של מאות שקלים ואפילו יותר. מה שמשפיע על עלות הסט הוא כל מה שיש בו, האיכות, הסגנון וכן סוג החומר בו משתמשים. היום אפשר למצוא אפילו סטים שמיוצרים בהתאמה אישית. הורים רבים אשר רוכשים לילדים שלהם סט תפילין כשהם מגיעים בגיל 13 לקראת בר מצווה, נוהגים אכן לקנות סט תפילין בהתאמה אישית, כזה שילווה אותם כל החיים.

מה כולל סט תפילין ומה הכוונה סט בהתאמה אישית

סט תפילין כולל בדרך כלל את התפילין עצמו, עשוי מעור בהמה דקה, טלית בה הוא יתעטף בזמן התפילה, סידור תפילה אותו הוא יקרא ובמקרים רבים גם כיפה.

כאשר מדובר על סט בהתאמה אישית, אנחנו נוכל למצוא למשל, כיפה עם השם שלו מעטר אותה מעל, כמו כן אנחנו נוכל למצוא על גבי הנרתיק אליו מכניסים את הסט, רקמה עם שמו. ההנחה היא כמובן, שהסט על כל חלקיו, ילוו את הילד לכל מקום, גם כשיגדל ויתחתן, ובין אם הוא יהיה בארץ או ייסע לחו"ל.

צריך לומר, יש לא מעט מקומות שמציעים סט תפילין רגיל, סטנדרטי, לעומת זאת אפשר למצוא היום מקומות רבים שמציעים סט בהתאמה אישית. חלקם מציעים סטים בסגנון קלאסי, אחרים לעומת זאת מציעים סטים בסגנון יותר מודרני, יותר צבעוני, אך כאלה שעדיין מתאימים למנהג ולמסורת היהודית.

מן הסתם, יש לקנות את הסט אך ורק במקומות שנחשבים כשרים, מקומות שעומדים בכל הדרישות על פי כללי היהדות. ניתן למצוא מגוון רחב של מקומות בהם ניתן לרכוש סטים של תפילין, מסוגים שונים.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למי מתאים מטבח לבן?
אז למי זה מתאים? למי מתאימים מטבחים לבנים בבית? בטח שמעתם, הטרנד הכי חזק זה אכן מטבחים לבנים. למה אנשים...
קרא עוד »
מרץ 07, 2017
שירותי אריזה: האם כדאי לבד, או לפנות לחברת אריזות?
שירותי אריזה הם נוהג נפוץ בתעשיית הובלות. ישנן חברות הובלות שמציעות שירותי אריזה בנוסף להובלה. דבר...
קרא עוד »
יול 04, 2022
אסתטיקה באמצעות שיטת Bodytite עם אן גורביץ
טיפולי אסתטיקה הם אחד מטיפולי היופי הפופולריים ביותר. הם קיימים כבר הרבה זמן והפכו יותר ויותר...
קרא עוד »
ינו 28, 2023