נוטריון תפקידים וגינונים

נוטריון

לא מעט סיטואציית בחיים עשויות להוביל אותנו להיעזר בשירותיו של נוטריון. אי לכך, גם אם ביום יום תפקיד חשוב מעין זה יותר נחבא אל הכלים, הרי שעדיין טוב ואף חשוב ביותר לדעת שנוטריון הנו בעל מקצוע שבסמכותו לאשר צוואות גם ללא עדים, לאמת מגוון חתימות על מסמכים (כולל ייפוי כוח), לאמת שלל תעודות, לאשר תרגומים ואך לתרגם מגוון מסמכים. מקרים מעין אלו יכולים לתפוס אותנו כאשר אנו מבקשים להתקבל למוסד לימודים בחו"ל על סמך תעודת הציונים מהארץ, כאשר מבקשים לאשר נכונות של רשימת מצאי, כאשר מבקשים לאשר שאדם מסוים אכן חי, כאשר מבקשים להוכיח נישואים שהתקיימו בארץ זרה ובעוד שלל מקרים.

פנייה מושכלת

לאור כל זאת, טוב לדעת שכאשר אכן מתעורר הצורך לפנות אל נוטריון, הרי שיש לבחור בנוטריון אשר עובד בסמוך למקום המגורים (עבור זמינות מרבית), אשר בקיא בשירות הרצוי (לא כל משרד בקיא בכל נדבך), אשר בקיא ברמת שפת אם בשפות העומדות על הפרק וכמובן יש לפנות למשרד שזמין לספק את השירות הרצוי בגבולות לוחות הזמנים הרצויים. אי לכך אומנם יש לערוך מעט שיעורי בית מקדימים, אך בדבר אחד ניתן להיות בטוחים – התעריפים אצל כלל הנוטריונים יהיו מראש קבועים, ואפילו הנחה לא ניתן לקבל באופן שרירותי, אלא גם עבור מתן הנחה יש שלושה תנאים מנחים, כך שהלקוח יכול להיות רגוע ומראש לדעת לאלו הוצאות עליו לצפות.

נוטריון

תרגום מסמכים

אחד הצרכים היותר פופולאריים אשר מוביל לא מעט אנשים ליהנות משירותי נוטריונים נוגע לתרגום מסמכים. אי לכך טוב לדעת שיש שתי אופציות בהן ניתן לבחור. האחת היא פנייה אל משרד נוטריונים אשר מתמחה בשתי השפות הרצויות (שפת המקור ושפת היעד) ברמת שפת אם, ואילו האופציה השנייה היא לפנות אל משרד נוטריונים אשר עובד צמוד עם שירותי תרגומים, כאשר הנוטריון רק מאשר את הצהרת המתרגם, כך שמצד אחת ניתן לבחור באופציית אישור תרגום נוטריוני, ואילו אופציה שנייה מתייחסת לאישור אימות התרגום שנעשה ע"י גוף שלישי. מה עדיף? לרוב אין השפעה מהותית על המחיר, ולרוב שתי האופציות יתקבלו בדיוק באותה הערכה.

נראות מסמך נוטריוני

עד כה הבנו כמה תפקידו של הנוטריון כה מהותי, ועל כן גם מראה המסמך צריך להיות מכובד ואף מוסכם מראש. אי לכך נציין שנראות קבועה של מסמך נוטריוני כוללת חתימה ייחודית. מדובר בחתימת לחץ עשויה מתכת עליה מופיעה המילה נוטריון בשלוש שפות: עברית, אנגלית וצרפתית או ערבית. כמו כן אם יש יותר ממסמך אחד, הרי שכלל הגיליונות נאגדים יחדיו באמצעות סרט אדום ועליו מוסיפים את החתימה. כמו כן מעניין לדעת שניתן לזהות את מקור המסמך רק בהסתמך על הנראות החיצונית, וזאת כי מדינות שונות מקפידות על נראות שונה.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חשיבות ניהול העסק ברמה גבוהה
כאשר יש לנו עסק בין אם קטן ובין אם גדול אנחנו חייבים להבטיח כי הוא ינוהל ברמה הגבוהה ביותר שיש. ככל...
קרא עוד »
אפר 18, 2017
טיולים לעת פרישה
בקרוב תוכלו לעשות כל מה שמתחשק לכם לעשות ובעיקר לטייל ברחבי הארץ והעולם בלי הגבלה. מחכים לכם אין ספור...
קרא עוד »
אוק 04, 2017
היתרונות של טיול מאורגן לדובאי על פני טיול עצמאי
אלו אשר בוחרים בטיול עצמאי על פני טיול מאורגן כשהם מטיילים במדינה כמו דובאי מגלים פעמים רבות כי זה...
קרא עוד »
ספט 25, 2021