הפיכת חדר לממ"ד

הפיכת חדר לממד
הפיכת חדר לממד

האם מדובר בשינוי הנדרש

חשוב להבין שהפיכה של חדר מסוים לממ"ד היא פעולה שחייבת להיעשות בצורה תקנית וע"י מי שמתמחה בכך. כלומר, אי אפשר להוסיף שכבת טיח או מספר בלוקים, ולהגדיר חדר מסוים כממ"ד שמעתה והלאה אמור לשרת את דיירי הבית ולאפשר להם להיכנס אליו מתוך רצון להיות מוגנים מפני פגיעות קשות.

כשאנו מדברים על הפיכת חדר לממ"ד, מדובר בעצם על שינוי של חדר רגיל במידות מתאימות למרחב מוגן דירתי לאחר בדיקה ואישור מטעם פיקוד העורף שיאשר את המהלך. דבר זה מדגיש עד כמה יש לעבוד מול מי שעוסק בתחום זה ויודע כיצד לבצע את כל התהליכים הנדרשים עד לסיום הרצוי והמותר בחוק.

השוני בין שיפור מיגון לבין הפיכת חדר לממ"ד

המתעניינים במהלך כזה יכולים לראות עד כמה הסתמכות על קבלן רשום שהוא גם ספק של משרד הביטחון בישראל, היא צעד חכם. זאת מאחר ומעבר לידע הרב ולניסיון בתחום זה, מדובר גם על מיומנות גבוהה של העובדים כדי לבצע את העבודות ללא עיכובים מיותרים וללא הגדלה מיותרת של ההוצאות מצד הלקוח.

נראה כי חשוב לעמוד על ההבדל בין שיפור של מיגון ובין חדר שהופך להיות ממ"ד. הכוונה היא במיוחד לכך ששיפור מיגון יכול להיות בצורות שונות שאינן תמיד מוגדרות במאת האחוזים, ואילו הפיכה של חדר מסוים לממ"ד מצריכה עמידה בתקנים כגון בניית קירות בעובי של 30 ס"מ תוך עמידה בעומסים והתייחסות לחוזק המבנה.

תהליך מדויק עם משמעויות חשובות

היכרות רצינית יותר עם התהליך המדויק של שינוי החדר לממ"ד מראה עד כמה רק מי שעוסק בתחום בצורה קפדנית יכול לבצע את העבודה. בין אם מדובר על ביצוע של טיח תרמי לשיפור מקדם שינוי הטמפרטורות, ובין אם מדובר על החלקת "בגר" או התקנת רשת יוטה וכיו', הרי שמדובר על עבודה שונה לגמרי משיפוץ רגיל.

בנוסף, חשוב להכיר עוד פעולות שמדגישות את השוני בעבודה על הפיכת חדר לממ"ד, כגון התקנה של חלון ממ"ד ודלת ממ"ד תקנית לשיפור המיגון, התקנה של צנרות גזים, ואף הכנה של נקודות חשמל נוספות, קו תקשורת, תאורת חירום, ומסנן ממ"ד. רק כך ניתן להפוך חדר רגיל לממ"ד בהתאם לדרישות.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך להתאים מטבח לסגנון החיים של המשפחה
כל בית נושא את האופי האישי שלו, לכן לעולם עיצוב של בית אחד לא יכול להיות דומה לעיצוב של בית אחר, למרות...
קרא עוד »
אוג 15, 2016
איך תובעים אחוזי נכות ממשרד הביטחון?
והיה ופניתם למשרד הביטחון וקיבלתם גם הכרה, לאחר מכן גוף זה באמצעות וועדה רפואית, יכול קבוע את אחוזי...
קרא עוד »
אוק 18, 2021
איך אפשר לארגן מסיבה בטבע?
אם אתם רוצים לארגן מסיבה בטבע על מנת להרוויח כסף או אפילו כדי ליהנות מחוויה יוצאת דופן עם חברים...
קרא עוד »
ספט 05, 2017