אגרנות כפייתית – לאגור, לשמור ולהיגמל מהאובססיה

אגרנות כפייתית
אגרנות כפייתית

מהי אגרנות כפייתית?

אגרנות כפייתית היא תופעה שגורמת לאנשים מסוימים לאגור מכל הבא ליד. את מה שהם אוגרים הם מאחסנים לרוב בבית שלהם, שעם הזמן הופך לסוג של מחסן שמביא איתו מזיקים כמו חרקים, עכברושים, יונים ועוד. אי אפשר לגור בבית שאגרו בו כל כך הרבה חפצים שאין בהם שימוש ואין איפה לאחסן אותם. מי שגר בבית פרטי יגלוש עם הגרוטאות שהוא אסף מהרחוב גם אל החצר הפרטית שלו. המקום יתמלא אט אט ברהיטים שבורים, בבגדים ישנים, במכשירים חשמליים שחלקם כלל לא עובדים, ותוהו ובוהו על פני תהום ישתלט על הבית ועל המחסן של האגרן שלא תמיד מודע לבעיה שממנה הוא סובל.

מה הסיבות לאגרנות כפייתית?

אין סיבה אחת שיכולה להצדיק התנהגות של אגרן כפייתי. הוא לא שולט בכך, זה ברור לנו, אבל מה המניע? לעיתים קרובות הבסיס הוא חרדה כלשהי, ולכן יש היאחזות בחפצים השונים שמקנים ביטחון לאדם שעוטף את עצמו בחפצים שהוא אגר ובחר. לפעמים מדובר בסוג של תחביב שיש לאדם מסוים, ולכן הוא אוגר לעצמו חפצים ופריטים שקשורים לתחביב שלו.

אז איפה הבעיה?

הבעיה היא שאגירה כפייתית גורמת לבית להיראות כמו מחסן, אין שמירה על ניקיון בבית עמוס גרוטאות שלרוב גם לא יהיה בהן שימוש לעולם. האגרן מתמכר לתחביב האגירה, אוגר ואוגר בלי כל סיבה או שימוש עתידי. הוא אולי חושב שמתישהו הוא יעשה משהו יצירתי עם הגרוטאה החדשה שמצא, אבל בסופו של דבר, אין שימוש לחפץ ולפריט שמצא או שקיבל ממכר מסוים.

איך מטפלים באגרנות כפייתית?

חשוב לפנות לעזרה מקצועית. תחילה לפנות לעזרה של חברת פינוי שתגיע ותפנה את כל מה שמיותר ונצבר. חברת הפינוי מומחית בשירותי אגרנות כפייתית כי היא פוגשת בכך כחלק משגרת העבודה שלה. חברה כזאת תשתלט במהירות על המהומה וגם תנקה את הדירה ותבריק אותה לבקשת הלקוח, העיקר שהבית יחזור למוטב.

איך לבחור חברת פינוי מתאימה?

בחרו חברה שיש לה מוניטין בשוק, חברה בעלת ניסיון, ולא פחות חשוב – חברה שהאנשים בה אדיבים, סובלניים, אינם שיפוטיים, חרוצים ונמרצים, יודעים את העבודה ומגלים רגישות מול הלקוחות שלהם. הבחירה יכולה להיעשות על ידי המלצות, על ידי שיטוט באתרי פינוי דירות באינטרנט ובדרכים נוספות.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כך תתמודדו עם שורשים במערכת הביוב
אם הייתם יודעים שזה מה שעתיד להתרחש בטח הייתם חושבים יותר לפני הקמת הגינה, אבל עכשיו כשמערכת הביוב...
קרא עוד »
דצמ 18, 2017
ההבדל בין מיטות לכלבים למלונה לכלבים
יותר ויותר אנשים בוחרים לקנות בשנים האחרונות מיטות לכלבים. אלה מחליפות במידת מה את השימוש במלונה של...
קרא עוד »
מאי 17, 2020
מתכונים צמחוניים
צמחונות קיימת כבר אלפי שנים. התזונה הצמחונית המוכרת ביותר הייתה התזונה הפליאוליתית שהורכבה בעיקר...
קרא עוד »
ינו 13, 2023