איפה אפשר לקרוא תהילים גם בלי ספר?

שאלות ותשובות לחרדים

תְּהִלִּים הוא חלק מספרי המקרא, שכלול גם בחלק הכתובים. ביהדות הספר מיוחס בעיקרו למלך דוד אך לא רק. ספר תהילים הוא אחד מהספרים הפופולריים ביותר בין ספרי הכתובים, ולא מעט יהודים, אם לא רובם, מאמינים שהקריאה בספר תהילים יכולה להועיל לפרט ולזולת כמעט בכל נושא וזאת כיוון שישנם מזמורים המתאימים כמעט לכל מצב ולכל יום.
לרוב, נהוג לקרוא בספרי תהילים בשעת רצון או במקרה סכנה, על מיטתו של חולה ואפילו ללא סיבה נראית לעין למעט הצורך של האדם כאשר הוא חש צורך לקרבה עם אלוהיו. על רקע זה אנו חייבים לציין כי כדאי לנו לקרוא תהילים לראשון אחד הספרים המעניינים והחשובים ביותר בתנ"ך והספר יכול לבאר לנו הרבה דברים אשר קשורים לעם שלנו אך גם לחיים האישיים שלנו.

האם קריאת תהילים שומרת עלינו מאסונות?

יש אמונה אצל אנשים מסוימים כי קריאת תהילים תשמור עליהם מפני אסונות. אך עליכם להבין כי  הגדולה של ספר תהילים היא לא רק בכך שהוא שומר עלינו מפני אסונות אלא בכך שהוא מעניק דברים חשובים ביותר וערכים חשובים הקשורים הן לעולם האישי שלנו והן לעם שלנו.

ולכן יש להסתכל על הספר ולא רק כאל ספר שמזמן מזל טוב אלא גם כמעין מדריך או טיפים לחיים טובים יותר עם סגולות וישועות. על כן קראו את הספר באתר מוקד תהילים ארצי מן הסיבות הנכונות ולא בגלל סיבות מוטעות או לא טובות.

מדוע כדאי לקרוא עם הילדים תהילים מפעם לפעם?

אין ספק כי הילדים שלנו צריכים להכיר את ההיסטוריה של העם שלנו וזה אומר בין היתר כי עליהם לקרוא תהילים מעת לעת. כמובן שצריך לחכות שהילדים יהיו גדולים מספיק בכדי לקרוא את הספר וכמובן שלא צריך להכריח אותם לעשות זאת אך חשבו על זה כעל בילוי משותף ובעל ערך גדול לכל ילד ולכל משפחה כדי לגדל את המשפחה שלכם על טהרת היהדות והמוסר הגבוהה שהיהדות והתפילין מזמנים לנו.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לעשן בסטייל: 5 פריטים שכל מעשן חייב
אם תיקחו חמישה מעשנים שונים ותשאלו אותם מה זה עבורם לעשן?, תקבלו חמש תשובות שונות: יש שיענו הפסקה, יש...
קרא עוד »
נוב 21, 2018
סדנאות שוקולד לילדים
נדיר מאוד למצוא ילד או ילדה אשר אינם אוהבים שוקולד. מרבית הילדים מעדיפים טעמים מתוקים יותר, וזוהי...
קרא עוד »
אפר 18, 2016
ארון נעליים
אל תדאגו בנוגע לארון הנעליים הנוכחי שנמצא בביתכם. אם רק תקדישו לעניין ארון הנעליים חשיבות מספקת תהיה...
קרא עוד »
ספט 07, 2016