3 סיבות לטייל בשביל ישראל

שביל ישראל מקטע דרומי

שביל ישראל הינו למעשה נתיב הליכה, המשתרע לכל אורכה של ישראל. אורכו של שביל זה עומד על כ- 1000 קילומטרים, והוא מתחיל מקיבוץ דן שבצפון ומסתיים במעבר גבול טאבה, בסמוך לאילת. את השביל יזמה ויצרה החברה להגנת הטבע.

כיום, אנשים רבים מרחבי הארץ בוחרים לטייל בשביל זה, הן בשל הנופים המרהיבים המתגלים לצד הדרך, והן כאתגר – חציית כל ארץ ישראל. מדובר בחוויה, אותה מטיילים רבים מעוניינים לחוות. אז למה, בעצם, לעשות את כל המסלול הארוך הזה כאשר ניתן לנסוע ברכב לכל מקום שנרצה? הרי לפניכם 3 סיבות טובות לטייל בשביל ישראל. באתר של האיש הירוק תמצאו ים של מידע שימושי על שביל ישראל וטיולים נוספים בעולם.

בשביל הנופים

כמובן שאחת הסיבות המרכזיות לטייל בשביל ישראל, הינה הנופים המרהיבים הקיימים בצד הדרך. גם אלה מביניכם שאינם נהנים במיוחד מטיולים רגליים לא יוכלו להישאר אדישים לנוכח הנופים היפהפיים הנגלים מכל צידי הדרך. אלה מביניכם שמחליטים לצאת לשביל ישראל בייחוד בשביל הנופים, ישמחו ודאי לדעת כי ניתן גם לעשות את שביל ישראל בשלבים – אין צורך להשלים את כולו בפעם אחת, וניתן להמשיך בכל פעם מהמקום בו הפסקתם בפעם האחרונה. עניין זה יאפשר לכם לחקור איזור חדש בארץ בכל פעם, ולהתרשם מנופים מרשימים ושונים בקצב שלכם ומתי שתבחרו להמשיך את הטיול בשביל.

בשביל האתגר

שביל ישראל הוא, כאמור, שביל החוצה את ישראל לכל אורכה, ומכאן שמדובר בדרך שאינה קצרה כלל (כ- 1000 קילומטרים, כאמור). קיימים אנשים רבים המעוניינים לטייל בשביל ישראל בגלל האתגר – בין אם מדובר באתגר פנימי (כמו להוכיח לעצמנו שנוכל לעבור את כל השביל, גם כאשר כבר לא טיילנו תקופה ארוכה) ובין אם מדובר באתגר חיצוני (למשל, חציית שביל ישראל בזמן שיא, או תוך פחות מזמן מסוים שהגדרנו לעצמנו).

פעילות גיבוש

לשביל ישראל ניתן לצאת גם למטרות גיבוש. ניתן לעשות את השביל בפורמט של קבוצה של חברים היוצאת יחד למסע של שבועיים, או לחילופין – כטיול זוגי. בכל מקרה, הקצב הממוצע בו ניתן לסיים את שביל ישראל עומד על כחודשיים עד שלושה חודשים. עניין זה תורם משמעותית, כמובן, לגיבוש בין החברים היוצאים יחד לשביל, היות ובמהלך הטיול, עושים יחד הכל – הולכים, מדברים, נחים וישנים, או במילים אחרות – צוברים יחד חוויות משותפות. בכל הנוגע לטיול זוגי, אין ספק כי הליכה משותפת יחד, תוך צפייה בנופים מרהיבים, יכולה לקרב משמעותית בין בני הזוג ולהצית מחדש את הרומנטיקה שאבדה בדרך.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך תדעו איזה ביטוח רכב אתם צריכים
ביטוח רכב הוא חובה, כולם יודעים את זה. אך בזמן שכולם חייבים לעשות ביטוח רכב, איך תדעו איזה ביטוח הכי...
קרא עוד »
מרץ 06, 2019
תשתית אינטרנט מומלצת לפי אזור מגורים – כך תחליטו על תשתית
בעידן המודרני שבו כולנו חיים אף אחד מאתנו כבר לא יוכל לקבל מצב שבו האינטרנט לא עובד כמו שצריך. אנחנו...
קרא עוד »
נוב 05, 2020
ברקודים – חשיבות ההתאמה לצרכי הלקוח
כאשר אנחנו מנהלים עסק ישנם הרבה דברים שאנחנו צריכים לשים לב אליהם, אך נראה כי אחד הדברים החשובים...
קרא עוד »
מאי 21, 2017