הערכת שווי נכס – למי פונים?

הערכת שווי נכסים

כאשר אנו רואים פרסום של נכס למכירה אנו מסתכלים קודם כל על המחיר והאזור בו נמצא הנכס. לאחר מכן אנו נגשים לפרטים נוספים כמו גודל הדירה, כמות החדרים בה, מצב הדירה, יורדים לרזולוציה של איזה רחוב הדירה נמצאת וכו'. לפני רכישת הדירה במחיר הנקוב נרצה לרוב לנסות להתמקח על מחיר הדירה אולם לא תמיד זה יצלח ובעל הנכס יישאר נחוש על הצעת המחיר שהוא מבקש.

אם אתם בצד הרוכש ורוצים להשקיע בתבונה בנכס להשקעה או אפילו למגורים, חשוב מאוד לבצע הערכת שווי נכסים על ידי שמאי מקרקעין מקצועי ומנוסה.

כיצד מעריכים נכס באמצעות שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין הוא איש מקצוע המוסמך לעבודה זו ובעל הכלים, הידע והניסיון להעריך את שווי הנכס על פי פרמטרים רבים ושונים. השמאי מגיע ומבצע מדידות לבית, בודק את תוכניות הדירה בראשות המקומית ומבצע התאמה לבדוק שהמידות אכן תואמות את התוכניות, שאין בנייה לא חוקית ועוד דברים לא צפויים שלא רואים פיזית כאשר באים לראות את הדירה עצמה. כמו כן השמאי יוכל לאתר תקלות שונות בדירה העשויות לפגוע בערך הנכס ועוד.

מדוע חשוב להעריך את שווי הנכס?

השירות של שמאי מקרקעין עשוי לעלות לכם בין 1500 ל-3500 שח בממוצע, תלוי בגודל הנכס ובכמה משתנים נוספים. עם סיום הבדיקה תקבלו דוח מלא ומפורט אודות הליקויים השונים בנכס ודברים שאולי לא נראים לעין אך עשויים לדרוש שיפוץ, תיקון ועוד. אלה עשויים לעלות הרבה מאוד כסף ולכן אתם עשויים לחסוך בין עשרות למאות אלפי שקלים ברכישת הנכס. קראו בהרחבה על מחיר שמאי מקרקעין!

תארו לכם שתקנו חס וחלילה דירה שחלק ממנה היא בניה לא חוקית? לא רק שתתבקשו לפרק את החלק הזה בבית ייתכן וגם תשלמו קנס + קניתם דירה שהיא איננה בשווי הערך האמיתי שלה.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך להתגבר על החשש להפקיד את ילדכם אצל בייביסיטר?
להכניס אדם זר לביתנו כאשר אנו לא בבית היא לא משימה קלה, אולם כאשר מדובר בעוזרת בית או בגנן המגיעים...
קרא עוד »
פבר 05, 2017
אוניברסיטה לתינוק – למה היא קריטית להתפתחות הילד
מזל טוב, נולד לכם תינוק. בכל יום אתם רואים כיצד הוא גדל ומתפתח, משתנה ומתחיל להגיב לסביבה שלו. הנטייה...
קרא עוד »
נוב 23, 2020
איך פותחים חנות באינטרנט
בשנים האחרונות, אין כמעט עסק שמחזיק חנות פיזית ואין לו חנות באתר האינטרנט שלו. מרבית העסקים הבינו...
קרא עוד »
אוג 16, 2017