טיפים לסידור חלון ראווה שימשוך את העוברים והשבים לחנות

חלון ראווה

במהלך השנים עוצבו גישות ותיאוריות שונות כיצד למשוך לקוחות פוטנציאליים להיכנס לחנות ולהתעניין ברכישת מוצר מסוים. חלק מהגישות והתיאוריות התייחסו לעניין החזותי של החנות ובמילים אחרות, לאופן בו חלון הראווה מסודר ומעוצב.

בשביל להבין את המשמעות והחשיבות של עיצוב חלון ראווה, נתייחס לדוגמה אחת. נניח ואנחנו מעוניינים לעשות קניות, ברור לנו מה אנחנו מחפשים, נניח בגדים, אך אנחנו לא החלטנו על חברה מסוימת או חנות מסוימת, אנחנו פתוחים לגמרי להצעות ורעיונות. במהלך החיפוש שלנו, אנחנו עוברים ליד שתי חנויות. אחת מציעה בגדים יפים, מרשימים, במחירים זולים יחסית, אך אנחנו לא יכולים לדעת את כל זה, כי חלון הראווה מבולגן או לא מסודר בצורה נכונה. לעומת זאת, החנות השנייה, מציעה בגדים יפים, אולי יותר יקרים, אך אנחנו יכולים להתרשם מהם כי חלון הראווה מסודר.

ברור, ששאלת המחיר הופכת משנית במידה מסוימת, שכן באופציה הראשונה אנחנו לא נדע כלל מה החנות מציעה לנו ולכן נבחר באופציה השנייה. החלון המסודר מושך אותנו, גורם לנו להתעניין, אנחנו רוצים לדעת כיצד נראים הבגדים שבחלון הראווה כשהם מונחים עלינו, אנחנו רוצים לדעת מה עוד החנות מציעה לנו.

לכאורה זה נשמע כמו דבר פשוט ולא חשוב, אך גם היום, בעידן בו לקוחות רבים יודעים אצל מי הם מעוניינים לקנות, יש משמעות גדולה לסידור חלון ראווה. והמשמעות היא ההבדל בין היכולת למכור לאי יכולת.

מספר טיפים לסידור חלון ראווה

טיפ ראשון, אל תעמיסו. יש מי שחושב שככל שהלקוח יראה יותר הוא יתרשם. זו טעות. הן מבחינת עיצוב והן מבחינת שיווק. מבחינת עיצוב, העומס בעין מונע מהלקוח לראות את המוצרים בצורה ברורה ולשים לב מה מציעים לו. מבחינה שיווקית, אם הלקוח רואה בחלון הראווה הרבה מוצרים, למה לא להיכנס פנימה? המטרה היא למשוך אותנו אל תוך החנות ואז אנחנו נוכל גם לשכנע אותו לקנות.

טיפ שני, תעמידו אך ורק מוצרים ברמה גבוהה או מחירים שווים. אין טעם להעמיד מוצר שאיננו פופולארי או מוצר שאתם מוכרים אותו יותר יקר מהמתחרים שלכם. תעמידו מוצרים אטרקטיביים שאתם יכולים ורוצים לקדם.

טיפ שלישי, תדאגו שהחלון יהיה נקי, מאורגן, שיהיה ללקוח נוח וקל לראות מה יש בפנים. זה יקל עליכם את העבודה.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתי כוכבי: איך להסביר לילדים על הקורונה באמצעות האינסטגרם
אחת הבעיות איתה מתמודדים הורים רבים בתקופת הקורונה, היא הקושי להסביר לילדים מה זו המגיפה הזאת, עד כמה...
קרא עוד »
מאי 07, 2020
שיפוץ דירה – שוק שהולך ופורח
תהליך שיפוץ דירה משתנה במהלך השנים. פעם זה היה עניין של בניית בית חדש ומעבר אליו, אבל עכשיו, עם הפריחה...
קרא עוד »
מרץ 24, 2023
חלופות לשייט ביאכטה הים תיכונית שלך
צאו להרפתקה של יאכטה ים תיכונית כמו שלא היה מעולם עם האלטרנטיבות הייחודיות הללו. מבוא: מסע ים תיכוני...
קרא עוד »
דצמ 10, 2023