יתרונות בריאותיים של כורכום

יתרונות בריאותיים של כורכום

מי שמחפש תבלינים וצמחים שונים אשר יכולים לעזור לו להתגבר על דלקות, מחלות ומצבים בריאותיים או גופניים אחרים שמשפיעים על התפקוד היומיומי שלו, לא יתקשה למצוא אותם בחנויות טבע ובחנויות תבלינים שונות, הוא גם לא יתקשה למצוא חומר רב בנושא כיום. החל מספרים וכלה במאמרים שמופיעים באינטרנט ובמגזינים מקצועיים.

אחת הדוגמאות לצמח אשר סגולותיו מוכרות לנו מאוד הוא כורכום. התבלין הצהוב אשר מוכר לנו משורה של מאכלים בהם אנחנו נוהגים להשתמש בו, הוא גם צמח אשר יש לו יתרונות רבים לטיפול במחלות ובדלקות שונות. כורכום הוא ממשפחת הזנגביליים, צמח רב שנתי, אשר פורח בשיבולת צפופה, וקיים באזורים שונים ברחבי העולם, כשהשימוש בו לצרכים שונים, כמו בישול ורפואה, מוכר מאוד מהמזרח הרחוק וכן מהמזרח התיכון.

סגולותיו הבריאותיים של הכורכום

אנחנו מכירים כיום שורה של סגולות אשר נמצאות בצמח, סגולות אשר הופכות אותו לפופולארי מאוד בקרב מטופלים רבים, אך יותר מזה, גם מחקרים רבים מוכיחים שמדובר בחומר מאוד אטרקטיבי וייחודי, אשר יכול לשפר את תפקוד מערכות הגוף בצורות שונות.

השימוש הבולט בכורכום הוא במניעת דלקות וכן בטיפול בדלקות קיימות. כך למשל, אנחנו יכולים להשתמש בו כשאנחנו מתמודדים עם דלקות גרון, דלקות במערכת העיכול, ועוד. בכורכום יש חומרים שונים שמעכבים את התפתחות של גורמים מתווכי דלקות ובכך הוא מונע את התפתחות הדלקת.
שימוש אחר מוכר לנו הוא בכל הקשור לצלקות. בהודו למשל, נהוג להשתמש בכורכום בשביל להתגבר על צלקות פיזיות שונות. הכורכום עוזר לצלקת להגליד בצורה ריאה.

עוד שימוש בכורכום, הוא לטיפול במחלת הסרטן. מחקרים רבים מראים, שהחומר הפעיל בכורכום, כורכומין, עוזר למנוע התפתחות של תאים סרטניים. מחקרים הראו שמדובר בחומר שהוא גם אנטי דלקתי וגם נוגד סרטן, בין היתר במקרים של גידולים במוח, סרטן במעי הגס, סרטן עור ועוד.

במדינות מזרח אסיה נהוג להשתמש בכורכום גם לצורך התמודדות עם חולשה נפשית ולא רק פיזית, וכן בשביל להתגבר עם דיכאון מהיבטים שונים. מחקרים הראו שכורכומין אכן משפיע בצורה ישירה על מערכת העצבים וכתוצאה מכך על המצב הנפשי שלנו.

כפי שניתן להבין מדובר על צמח עם חוזקות וסגולות רפואיות שונות שיכולות להטיב איתנו.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים הוצאה לאור?
אנשים רבים כותבים כל החיים שלהם למגירה. רבים מתחילים בהרגל הזה אי שם בשנות הנעורים שלהם, אך חלקם...
קרא עוד »
יונ 12, 2019
מעשנת גז או מעשנת פחם – מה עדיף?
באופן טבעי, הבחירה בין מעשנת גז או מעשנת פחם תלויה בהעדפת המשתמש. אם יש את הזמן והסבלנות לתחזק את...
קרא עוד »
יונ 28, 2022
שירותי סיוע צמודים: אחות פרטית בבית
אחד הדברים הקשים ביותר בחיים הוא להיות חולה. העובדה כי מדדי הרפואה של ארגון ה-OECD מצביעים על כך כי...
קרא עוד »
יול 30, 2018