מה עושים בשבת חתן ואיך לעשות את זה בלי פדיחות

ההכנות לחתונה בעיצומן וכמעט כבר הכל סגור ומתוכנן, אך נוסף להכל האם זכרתם גם לתכנן את שבת החתן שצפויה להיות לאחר החתונה. בין אם אתם מתחתנים בתחילת השבוע, באמצעו או בסופו – עליכם לזכור כי בשבת של שבוע החתונה על החתן הטרי לעלות לתורה ולקרוא חלק קטן מפרשת השבוע. תוהים למה צריך לערוך שבת חתן, מה המשמעות של האירוע נוסף לאירוע החתונה הגדול ואיך לתכנן הכל בצורה טובה ובלי פדיחות? בשורות הבאות נסביר את כל מה שצריך לדעת בנושא. 

מה המשמעות של שבת חתן?

שבת חתן הינה שבת קדושה ומיוחדת המוקדשת כולה לזוג הטרי שזה עתה התחתן, כאשר הדרך של הזוג להודות על כך ולחזק את המסורת היהודית-דתית היא באמצעות טקס עלייה לתורה וקריאה מהפרשה שנקראת בבית הכנסת. מדובר על מנהג עתיק שנשמר עד היום ומאפשר לקיים מצווה חשובה ומיוחדת, נוסף על המעמד המרגש בכך שחתן טרי משתתף בתפילת יום שבת.

מה עושים בשבת חתן?

אז מה עושים בשבת חתן? במהלך השבת חתן נהוג לערוך סעודות משפחתיות גדולות וחגיגיות לציון מאורע החתונה המרגש, כאשר בחגיגה משתתפים רק בני משפחה קרובים ולא מאות מוזמנים ואנשים כפי שהיה באירוע החתונה. לכן מדובר על הזדמנות מיוחדת וחשובה לערוך מפגש משפחתי בין שני הצדדים של החתן והכלה, לאכול, לדבר ולבלות יחד כאשר גולת הכותרת היא ביום שבת בבוקר כשהחתן עולה לתורה ומשתתף בקריאה לצד החזן בבית הכנסת.

כך תערכו שבת חתן בצורה חלקה וללא בעיות

בסיכומו של דבר ניתן להבין כי שבת החתן מסתכמת באירוע משפחתי סגור ואינטימי הכולל אירוח של עשרות משתתפים, ולכן כדאי להיערך לשבת הזו בהתאם (בסיוע של אורון תיירות ונופש) ולבחור מקום מתאים וגדול מספיק בו כל בני המשפחה יוכלו להתכנס יחד. במקום להקצות את הבית הפרטי לצורך אירוח בני המשפחה, כדאי לשקול לחגוג את שבת החתן בבית מלון.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מור שיקום נזקים: ייבוש מבנים מקצועי
כאשר הכול בסדר אנחנו בכלל לא חושבים על התשתיות המקיפות ואנו לא שמים עליהן כל דגש. אך כאשר יש תקלה...
קרא עוד »
אוג 25, 2018
המדריך לעיצוב ואבזור הבית
קניתם בית חדש? או שאולי הפכתם אותו לחדש אחרי שיפוץ מסיבי? מזל טוב. השלב שבו מתחילים לאבזר את הבית ולעצב...
קרא עוד »
נוב 02, 2020
איך תדעו שאתם זקוקים לטיפול זוגי?
זוגות רבים מרגישים מיואשים במערכת היחסים שלהם. הם מרגישים כי אבדה הדרך, מתוסכלים מחיי הזוגיות, חשים...
קרא עוד »
ספט 18, 2015