דור שני לניצולי שואה? בדקו את זכויותיכם

לאחרונה צוין יום השואה הבין לאומי. זה הזמן לזכור כי בישראל ובעולם חיים אנשים רבים שנושאים על גבם את המעמסה של מוראות השואה. גם בני דור שני לניצולי שואה חווים, דרך הזיכרונות והקשיים של הוריהם, את מוראות אותם הימים. אך כפי שבני דור שני מרגישים יותר מכל אחד אחר מהי שואה (מלבד הניצולים שעוד נותרו), הם גם עשויים להיות זכאים לזכויות שונות. אם אתם בני דור שני לניצולי שואה או שאתם מכירים כאלה, יתכן שתוכלו לממש בקרוב את זכויותיכם בדרכים שונות. 

קראו איך מקבלים פיצויים לדור שני של ניצולי שואה באתר של עו"ד סיבר ווייצקר >>>

זכויות דור שני – יותר מכפי שחשבתם 

לא מעט אנשים מוותרים על זכויות המגיעות להם, בשל חוסר מודעות. אנשים החיים כיום במדינה חופשית, טרודים בשגרת החיים, לא נוטים לחשוב בשגרה על עניינים כאלה. אבל ישנם היבטים חוקיים לחלוטין, שמקנים לחלק מבני הדור השני זכויות סוציאליות ופנסיוניות שלמעשה הגיעו להוריהם (אך לא נוצלו בעבר). 

כלומר, לא רק בני דור שני לניצולי שואה שמשפחתם הייתה בעלת נכסים באירופה לפני השואה, יכולים לנסות לקבל בחזרה את המגיע להם. אפילו צאצאים של ניצולים שהועבדו בעבודות כפייה או שעבדו בגיטאות או סביב להם, יוכלו לקבל על סמך זאת כספים וזכויות. 

לדוגמא, מי שנאלצו לעבוד תחת הנאצים או עוזריהם, בכפיה ובתנאים לא תנאים, יקבלו בתנאים מסוימים זכויות המקבילות לזכויות פנסיה ורנטות כשל עובדים שעבדו בעבודות מוסדרות בימים כתיקונם. על פי תקנות וחוקים בתחומי העבודה בגרמניה, יורשים שהם בני דור שני, עשויים להיות זכאים לקבל בשם הוריהם תגמולים מהסוג הזה. על מנת לבדוק את הזכאות, כל מה שצריך לעשות זה לפנות למשרד עו"ד ישראלי, אשר מטפל בכל הדרוש מול רשויות גרמניה. כדאי לבדוק ולקבל את המגיע.  

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היתרונות בפחים שהם טמונים בתוך הקרקע
מכלי אשפה שהם נסתרים הם בדרך כלל מוטמנים מתחת לקרקע ומכילים כמות הרבה יותר גדולה של אשפה מפח רגיל...
קרא עוד »
דצמ 23, 2017
גידור זמני: פתרון יעיל לאבטחה זמנית
העולם שלנו מהיר מאד וכל הזמן מתקיים משהו מסביבנו. אירועים שונים, עבודות שמתבצעות ופעולות מובילים...
קרא עוד »
מאי 13, 2024
מרכיבים קריטיים בהסכמי ממון בין בני זוג
הסכמי ממון בין בני זוג הם מכשירים מרכזיים המדגישים את החשיבות של בהירות, אמון והבנה בניהול חיים...
קרא עוד »
אפר 07, 2024