כמה עולה להוציא אזרחות רומנית?

אין זה סוד שישראלים רבים מבקשים להוציא דרכון זר, אירופאי. מהיום בו זה התאפשר באופן פתוח יותר, ומהיום בו האיחוד האירופי גדל והתרחב, הרי שיותר ויותר ישראלים מפשפשים בשורשי המשפחה שלהם בשביל לגלות דרכים כיצד הם יכולים להוציא אזרחות זרה ובכך ליהנות מדרכון אירופאי.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות בקרב ישראלים שמבקשים להוציא אזרחות רומנית. בישראל כידוע יש לא מעט יהודים עם שורשים רומניים, בין אם מדובר בעולים או ילדים של עולים אשר הגיעו ארצה אחרי המלחמה או כאלה שעלו במהלך השנים כשברומניה שלט שלטונו של צ'אושסקו, וגם עם נפילתו ונפילת מסך הברזל בתחילת שנות התשעים.

לשמחתם של אותם ישראלים, יש לא מעט עורכי דין שמתמחים בכך ומטפלים בכל הפרוצדורה שקשורה לנושא. כאן צריך להדגיש נקודה חשובה, אומנם הרומנים ישמחו לקבל ישראלים אשר מבקשים להוציא אזרחות רומנית ולקבל דרכון רומני, אך עדיין זה עולה כסף, ולא מעט.

אזרחות רומנית

כיום אגרת הנפקת דרכון עומדת על סך 250 שקל, אך מאחר ובשביל להוציא אזרחות ודרכון יש לעבור תהליך בירוקרטי לא פשוט, במהלכו ממשלת רומניה בוחנת אם בכלל מגיע לנו לקבל אזרחות, ועלינו להציג את כל המסמכים שמוכיחים זאת, תהליך שיכול לקחת 4-5 שנים לפחות, הרי שמדובר גם על עלויות ליווי משפטי של עורך דין צמוד, וכאן אנחנו מדברים על סכומים שיכולים להגיע לאלפי שקלים לאדם. מדובר בין היתר על עלויות של תרגום מסמכים, אישורים של נוטריון, ועוד.

צריך לציין, שעל כל העלויות הנ"ל, הרי שיש להוסיף עלויות נוספות, עלויות נלוות. הרי מדובר בתהליך ארוך שידרוש לא מעט פגישות עם עורכי דין על חשבון העבודה, כמו כן תידרשו להגיע לשגרירות רומניה (דבר שיכול לקחת כמה שעות טובות). על כן חשוב להיות מודעים לעובדה שמדובר גם בהפסד ימי עבודה, וכאן זה מתבטא בעלויות נלוות שונות.

לפני סיום צריך לציין, עם כל זה, הרי שאזרחות רומניה יכול לאפשר לנו גם להשקיע במדינה, ללמוד בה, כמובן לחיות ברומניה וכן לעבור למדינות אחרות באיחוד האירופי באופן חופשי.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שמלות לדתיות – את לא צריכה להראות מוזנחת
מראה יפה הוא ערך רב חשיבות עבורך, את רוצה לשמור על הופעה מטופחת ולוק נפלא. אבל שלא תחשבי שאם את מקפידה...
קרא עוד »
אפר 09, 2022
איך בוחרים חברת שליחויות לרואי חשבון?
בעידן של האינטרנט השירות של המשלוחים נעשה יותר רלוונטי מאי פעם ועם רמת הדרישה כך גם גדל המספר של...
קרא עוד »
פבר 19, 2017
בובות ואביזרים לפיתוח הדמיון של ילדים
בובות הן חלק מזיכרונות הילדות של אנשים רבים. הם לא רק צעצועים אלא גם שיקוף של החברה והתרבות שבה הם...
קרא עוד »
מאי 03, 2023