פסיכולוגית דתיה

תפקידם של פסיכולוגים הוא להבין את המוח האנושי וכיצד הוא פועל. הם עוסקים גם בתחום הפסיכולוגיה הקוגניטיבית והם משתמשים בידע זה כדי לעזור לאנשים במשימות היומיומיות שלהם. תחום הפסיכולוגיה הוא תחום מורכב, עם הרבה תתי תחומים ותחומים שונים. מטרתו העיקרית היא להבין ולהסביר התנהגות אנושית.

כאשר אנו מדברים על תחום הפסיכולוגיה, יכול להיות קשה לזהות את התחומים החשובים ביותר שלו. אך על מנת לעשות זאת, עלינו להסתכל על שלושת התחומים העיקריים בהם מתמקדים פסיכולוגים: בריאות הנפש, למידה וזיכרון ואישיות.

מיהו פסיכולוג דתי? 

בעולם הדתי, פסיכולוגים מתעניינים לא רק איך אנשים חושבים ומרגישים אלא גם איך הם מתנהגים. הם לומדים כיצד אנשים חושבים ומתנהגים ומה מניע אותם לעשות זאת. פסיכולוג דתי הוא אדם החוקר את נפש האדם והתנהגותו. הוא/היא מנסה להבין מה מניע אנשים להתנהג כפי שהם מתנהגים ומדוע הם מרגישים כמו שהם מרגישים. הפסיכולוג הדתי הוא איש מקצוע המנתח אמונות ומחשבות של אנשים, תוך שימוש בשיטות מדעיות. הוא או היא משתמשים במגוון טכניקות כדי לעזור לאנשים להבין את עצמם ואחרים טוב יותר.

תפקידם של פסיכולוגים דתיים בחברה של ימינו קשור להענקת תמיכה ופתרון בעיות הקשורות בין אמונה, רוחניות ונפש. אנשי מקצוע אלו יכולים לעזור לאנשים למצוא את דרכם בעולם הזה, ולעזור לפתור בעיות שקורות בחברה.

מחפשים טיפול רגשי לדתיים? צרו קשר>>>

פסיכולוגית דתיה – למי היא יכולה לעזור?

במגזר הדתי נשים מרגישות בנוח בחברת נשים, ולכן כשעולות בעיות שקשורות בנפש ואמונה – הן בוחרות לפנות לייעוץ וטיפול מול פסיכולוגית דתיה. אשת מקצוע זו תוכל להעניק להן את ההרגשה הבטוחה ביותר במהלך הטיפול, וכן לתת להן את הכלים הטיפוליים הטובים ביותר להתמודדות עם הבעיות שמשפיעות על אורח חייהן הדתי/רוחני.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בידוד גגות
בכל מבנה שהוא, בין אם מדובר במבנה פרטי, עסקי, ציבורי או אחר, בין אם מדובר במבנה עם גג רגיל, גג רעפים או...
קרא עוד »
נוב 08, 2017
אורי לופוליאנסקי-חסד, אמת וטוב לב
אורי לופוליאנסקי כיהן בעבר כראש עיריית ירושלים. אולם, על אף שלכאורה כהונה כראש עירייה, של עיר כה גדולה...
קרא עוד »
אוק 18, 2017
אילוף כלבים בפנסיון: הוראת שינויים במשק בית
אילוף כלבים הוא היבט חיוני בבעלות אחראית על חיות מחמד. בעוד שבעלי כלבים רבים בוחרים לאמן את חבריהם...
קרא עוד »
יונ 11, 2023