ניתוח אף

ניתוח אף הוא הליך כירורגי שנעשה כדי לתקן או לשפר את מראה ותפקוד האף. הניתוח יכול להתבצע על ילדים, מבוגרים ותינוקות. הליך זה יכול להיעשות למטרות קוסמטיות או מסיבות רפואיות כגון סטיה של מחיצה באף, פוליפים וסינוסיטיס. עם כניסתה של הטכנולוגיה המודרנית, יש כיום אפשרויות רבות לניתוח אף שייעשה באמצעים כמה שיותר פולשניים בשונה מניתוחי אף שגרתיים. לכן כיום ניתוח אף יכול להיעשות בדרכים שונות כמו ניתוח בהרדמה מקומית או ניתוח סינוס אנדוסקופי.

צרו קשר עם ד"ר מרקוס הראל>>>

ניתוחי אף – למי זה מתאים?

ניתוח אף הוא הליך הכולל עיצוב מחדש של האף על ידי הסרת סחוס ועצם מצדי האף, עיצובו לצורה רצויה. הניתוח נעשה לרוב מסיבות קוסמטיות. הסיבה השכיחה ביותר לניתוח אף היא תיקון חסימת דרכי הנשימה עקב סטיה במחיצה. זה מתרחש בדרך כלל כאשר העצם במחיצה גדלה בצורה לא תקינה, מה שגורם לה לסטות ממקומה הטבעי וליצור חסימה בנחיריים אחד או בשניהם.

ניתוחי אף עשויים להיעשות גם כדי לתקן בעיות נשימה כגון נחירות וחסימת אף, או כדי להפחית את הבולטות של מאפיינים מסוימים שקיימים באף כגון גשר רחב או קצה בולט כמו באף בולבוסי.

מי מוסמך לבצע ניתוח אף?

חשוב לזכור כי ניתוח אף הוא הליך כירורגי מורכב ועדין הדורש מנתח מנוסה שיש לו את מערך המיומנויות הנכון. המנתח צריך לדעת כיצד לבצע פרוצדורות שונות באף, כגון ניתוח מחיצה, ניתוח אף לתיקון אסתטי וכו’. המנתח גם צריך לדעת באיזה סוג של הרדמה ייעשה שימוש והאם הוא צריך הרדמה כללית או הרדמה מקומית. מנתחי אף צריכים להיות מנוסים על מנת לספק למטופלים ניתוחים בטוחים המבוצעים בצורה נכונה ואינם מותירים סיבוכים או תופעות לוואי.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לימודיי שחייה לילדים
מחפשים להעניק לילדים שלכם את היכולות לשחות נכון כבר מגיל צעיר? כמו מבוגרים, גם ילדים מתעייפים משחייה...
קרא עוד »
פבר 20, 2017
מה חשוב לדעת על הסרת עובש
הסרת עובש מתייחס לתהליך של ביטול צמיחת עובש מסביבות פנימיות, כגון בתים, משרדים או מבנים אחרים. עובש...
קרא עוד »
יונ 28, 2023
תובנות קריטיות לתכנון טיול מאורגן
יציאה לטיול דורשת יותר מסתם לארוז מזוודות ויציאה לדרך. תכנון טיול מאורגן הוא אומנות שיכולה להפוך...
קרא עוד »
מרץ 26, 2024