משחקי חשיבה גדולים לא רק לילדים

משחקי חשיבה

כשאנחנו חושבים על משחקי חשיבה, אנחנו בדרך כלל חושבים על משחקים שמיועדים לילדים, בין אם אלו משחקי שולחן, כמו אלה שאנחנו היינו משחקים בהם לפני שנים רבות, או משחקי חשיבה במחשב, כמו שלא מעט ילדים אוהבים לשחק בהם היום.

אך האמת היא, שמשחקי חשיבה יכולים להיות מתאימים גם למבוגרים. בדיוק כמו שמבוגרים אוהבים לשחק משחקי כדור הרבה אחרי שהם מסיימים את בית הספר או את התיכון, הרי שכך גם מבוגרים אוהבים להמשיך ולשחק משחקי חשיבה אחד עם השני, הרבה אחרי שהם הופכים מילדים למבוגרים. זה טבעי, שכן זה מעניין, זה מאתגר, זה דורש מהם חשיבה ויצירתיות, וזה גם יוצר אפקט מיוחד של גיבוש, של ביחד.

משחקי חשיבה

האמת היא, שעם השנים אנחנו יכולים לראות גם שימוש במשחקי חשיבה במסגרת פעילויות גיבוש שונות, למשל במסגרת פעילויות ODT אשר נערכות במקומות עבודה בקרב צוותים שונים. הרעיון כאן, הוא לקחת את צוות העובדים, להוציא אותו משגרת העבודה, לתת להם לשחק, ולראות דרך המשחק כיצד הם מתמודדים ופותרים בעיות, מתוך מחשבה שדרך המשחק הם ילמדו להתמודד עם בעיות גם במציאות.

הרי אם אנחנו מסתכלים על זה לעומק, ברור מאליו שמשחקי חשיבה הם סוג של מראה למציאות. צוותים צריכים לפתור בעיה מסוימת ובשביל לעשות זאת, הם חייבים לעבוד ביחד. הכלים דרכם הם יפתרו את הבעיה, ישרתו אותם גם במציאות. בשביל להצליח להתמודד עם בעיות במציאות ולפתור אותן בצורה נכונה, הם צריכים לרכוש כלים מסוימים, בוודאי אם מדובר בצוות שאיננו מגובש מספיק או מתמודד עם בעיות בתקשורת ביניהם.

הכלים שהם ירכשו במהלך המשחקים החברתיים, יכולים לעזור להם בעת העבודה. בין אם זה ברמת התקשורת ביניהם, בין אם זה ביכולת להאמין אחד לשני או אחד בשני, ובין אם זה ביכולת שלהם לשתף אחד את השני. אלא רק חלק מהמקרים בהם עבודת צוות יכולה להתפתח ולהתקדם בעזרת משחקי חשיבה.

לכן, גם מבוגרים משחקים במשחקי חשיבה, לכן אנחנו יכולים לראות כיצד במקומות עבודה רבים משתמשים במשחקים אלו בשביל לגבש צוותים לעבודה אפקטיבית יותר.

לעוד פרטים ומידע על משחקי חשיבה לגדולים, לחצו כאן…

 

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תזונה נכונה לספורטאים – מה חשוב לשים לב
מי שעוסק בספורט מקפיד בדרך כלל על תזונה מותאמת אישית ומאוזנת כדי לשפר את היכולות הספורטיביות שלו. הוא...
קרא עוד »
ספט 11, 2019
הלוואה מהירה לכיסוי המינוס בחשבון הבנק
מצב שבו אתם נמצאים ביתרת חובה בחשבון הבנק הוא מצב בו צריך לטפל במהירות יתרת חובה בחשבון הבנק, שידועה...
קרא עוד »
אפר 08, 2017
אישור בטיחות אש
כל מבנה, בין אם הוא מבנה פרטי או אחר, צריך לקבל מספר אישורים על מנת שיהיה ניתן להפעיל אותו. אלמלא אותם...
קרא עוד »
מרץ 18, 2018