מאמן כושר אישי חושף: ככה מגדילים את הידיים מהר

אחת המטרות היותר שכיחות של מתאמנים בחדר הכושר זה הגדלת מסת שריר. כל אחד והאזורים שמעניינים אותו. עבור חלק זה אזור החזה, עבור אחרים זה פלג הגוף התחתון ועבור השאר – זה הידיים. הידיים ללא ספק הן בין האזורים היותר נחשקים בקרב מתאמנים שרוצים להתנפח ולעיתים משקיעים באזור זה שעות רבות של עבודה –  אך למרבה הצער, לא תמיד זוכים לראות את התוצאות המיוחלות.

למזלנו, קיבלנו כמה עצות מאוד פרקטיות ואיכותיות שעשויות לעזור לכל אותם מתאמנים מתוסכלים להגדיל את אזור הידיים באופן משמעותי ובקלות רבה!

לפני שנתחיל רק חשוב לציין שאלו רק עצות כלליות ותמיד מוטב כי נתאמן לפי תוכנית אימון פרטנית ואישית, מסודרת ומותאמת לנו בצורה אידיאלית.

בכדי לגדול צריך לאכול

אז אולי זאת העצה הכי טובה שנוכל לתת לכם כאן היום. בכדי לגדול צריך לאכול כך אימא תמיד אמרה לנו והאמת – היא צדקה. בכדי לפתח מסת שריר מגלה לנו מאמן הכושר האישי, אין מנוס אלא להכניס יותר קלוריות ממה שנחוץ לנו רק בכדי לשמר מסת שריר. כמה יותר קלוריות? טוב זאת כבר שאלה למומחים בתזונה וכזאת שצריך להפנות לדיאטנית מוסמכת אך רק כרעיון כללי, כל עוד נקודת הפתיחה שלנו לא יוצאת מן הכלל, אנחנו לא עם עודפי שומן גדולים במיוחד, או עם כשרון גנטי יוצא דופן, כנראה שנצטרך לחשוב על כמויות אוכל גדולות יותר. אגב בהקשר זה, זה לא אומר שצריך להתמקד רק בחלבון ונכון יהיה אם נשלב את כל אבות המזון במינונים המתאימים. כך שנאכל גם שומנים וגם פחמימות, נכניס מספיק ויטמינים ומינרלים, נשתנה מספיק מים וכו.

אסור להגזים עם הנפחים באימון ויש לשמור על אימון מושכל

עצה זאת נוגעת במיוחד לכל אלו שנוהגים להגזים באימונים אורכים ומלאי נפח, כאלה שממש נמשכים שעות ולרוב גם חוזרים על עצמם בתדירות גבוהה מדי. ישנן המלצות קונקרטיות באשר לכמה סטים כדאי לבצע ומה זמני המנוחה וההתאוששות המומלצים כך שכל מי שמוצא את עמו שעות על גבי שעות בחדר הכושר ללא הפסקה, ייתכן והוא מגזים וכדאי יהיה אם יעצור רגע ויבדוק את תוכנית העבודה שלו.

חשוב אגב לזכור כי ידיים, בניגוד לשרירים אחרים, עובדות כמעט בכל תנועת פלג גוף עליון ולכן, יש לקחת זאת בחשבון בנפח העבודה הכללי שאנחנו מבצעים בתוך חדר הכושר.

גיוון בתרגילים אך התמקדות במה שעובד לנו הכי טוב

מצד אחד חשוב שנגוון ונתנסה בתרגילים שונים על מנת שפונקציונאלית, נהיה חזקים במישרוי תנועה רבים ובמגוון משימות גופניות. מאידך, אם מצאנו תרגיל שעובד לנו טוב מספר לנו מאמן הכושר האישי, כדאי שנתמקד בו בעיקר ומדי פעם נוסיף גירויים וגיוון מסביב כערך מוסף להעשרת האימון ומתוך מחשבה איך לעלות במסה.

אגב בהקשר לזה, יש המון תרגילים שנראים דומים אך למעשה שונים לגמרי האחד מהשני, כך שתנועה שנראית קרובה מאוד למקבילה שלה עשויה להיות שונה לגמרי בין אם מבוצעת כנגד משקולת לעומת חבל או גומייה. יחד עם זאת, אם זה מרגיש לנו דומה מדי אולי כדאי למצוא או להתנסות בחלופות שונות על מנת לגלות דברים חדשים וייתכן שגם טובים יותר שיעזרו לנו להתקדם.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הכנת רשימת מוזמנים במסגרת אירועי בריתה באשדוד
מתכננים להפיק בקרוב בריתה באשדוד? מזל טוב, עתה עליכם לחשוב מהי כמות המוזמנים הרצויה במסגרת האירוע....
קרא עוד »
פבר 11, 2018
מחפשים קורס חשבי שכר?
לא קל בימינו למצוא עבודה שגם מעניינת ודורשת נוכחות מלאה, וגם מתגמלת בצורה הגיונית ולגיטימית. אם לא...
קרא עוד »
יול 06, 2022
מיגון חלונות נגד פריצה – כדי שתוכלו לישון טוב בלילה
הגנה במקומות מפוקפקים אם אתם גרים במקומות המיועדים לפורענות עבור פורצים, אתם חייבים להגן על עצמכם...
קרא עוד »
יול 05, 2019