החזרי מס הכנסה מקופת המדינה – מה זה אומר?

עורך דין גירושין

האם אתם יודעים כי ישנו כסף בקופת המדינה אשר שייך לכם? האם ידוע לכם שלעיתים אתם משלמים יותר מס הכנסה ממה שאתם אמורים לשלם בפועל?

כיום יותר ויותר שכירים מבינים כי יש כסף שמגיע להם והוא כסף שהם עצמם שילמו דרך הפרשות אל מס הכנסה מידי חודש, ולכן חשוב לדעת מה זה החזרי מס מקופת המדינה וכיצד מקבלים אותם.

אבל מהם החזרי מס?

החזרי מס הם כספים שנמצאים בקופת המדינה והם שולמו כמקדמות למס ההכנסה בהתאם לצפי של משכרותו של העובד. עם זאת עובדים שלא הגיע לסכום ההכנסות הצפוי, שפוטרו, נשים שיצאו לחופשת לידה והאירוע את חופשת הלידה, מי שהחליף כמה מקומות עבודה בשנות המס האמורות, מי שהיה בתקופת אבטלה, תרם תרומות לעמותות, ביצע תשלומי בטווחי חיים משכנתא ועוד – זכאי להחזרי מס!

אבל כיצד בודקים ומקבלים החזרי מס מקופות המדינה?

זה נכון, כדי לבדוק האם אתם זכאים להחזר מס וגם לקבל אותו תמיד ניתן לפנות אל פקיד השומה של מס ההכנסה הקרוב אליכם ולמקום מגוריכם. עם זאת רבים כבר הותשו מהניסיונות לקבל החזרי מס במערכת נוקשה ולעיתים אטומה, ולכן רבים פונים אל רואי חשבון המקנים שירות החזרי מס, כמו גם אל חברות מקצועיות שמתמחות בהחזרי מס.

באמצעות חברות מסוג זה ניתן להגיע בקלות בקשה להחזרי מס וזאת בתוך תקופה של 6 שנים מאז הגשת הדוחות אודות ההכנסות למס ההכנסה, מה שבדרך כלל המעסיק עושה.

אבל מה חברות מקצועיות עושות עבור האזרחים?

חברות כאלה מעסיקות עורכי דין, רואי חשבון ואנשי מקצוע מומחים שיש להם גישה אל מס ההכנסה ואל שאר מוסדות, תוך שהן יודעות כיצד להגיע עבורכם את הבקשה, הן אוספות את כלל הטפסים וצולחות עבור הלקוח את הבירוקרטיה. בכך רבים יכולים לקבל החזרי מס במהירות וליהנות מסכום כסף אשר מגיע להם!

 

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפול בפטריות ציפורניים: פתיחת האמת הנסתרת
האם אתה נאבק בפטרת ציפורניים ומחפש תובנות מומחים שיעזרו לך לנווט בבעיה שכיחה זו? במאמר זה, נתעמק ב-5-8...
קרא עוד »
ינו 10, 2024
מתנות לראש השנה: המסורות והניואנסים
כראש השנה היהודי, ראש השנה תופס מקום מיוחד בלבם של רבים. זו לא רק חגיגה שמציינת את תחילתה של שנה חדשה,...
קרא עוד »
אוג 18, 2023
כמה תחסוך לכם גמילה מעישון?
עישון עולה לכם ביוקר. במישור הבריאותי, במישור החברתי ובמישור הכלכלי. עליית מחירי הסיגריות האחרונה...
קרא עוד »
ינו 24, 2016