מזוודות קשיחות או רכות

מזוודות קשיחות או רכות

בהיותנו באים לרכוש מזוודה חדשה או לחלופין סט מזוודות, יש כמה מאפיינים שעומדים על הפרק. המותג, הצבע והמחיר הם אמנם חלק מאותם מאפיינים אותם אנו לוקחים בחשבון אך יש מאפיין חשוב לא פחות ואולי החשוב ביותר והוא חומר הגלם ממנו עשויה המזוודה.

רוב המזוודות עשויות מפלסטיק או מבד ולכן בין אם אנו עוברים למדינה אחרת, נמצאים לפני טיול או אפילו נוסעים לפגישת עסקים קצרה עלינו לחשוב האם ברצוננו לרכוש מזוודות קשיחות או רכות?. חשוב להבין שבמידה והתקציב שלנו נמוך יחסית, מומלץ לרכוש מזוודה רכה (מבד). אז מהם השיקולים לבחירת סוג המזוודה אותה נבחר?

סוג הנסיעה

יש שיטענו כי משקלן של מזוודות העשויות מבד מורגש הרבה פחות ממזוודות העשויות מפלסטיק. ובכן, האמת היא שהכל תלוי בסוג הפלסטיק ובסוג הבד. יש מזוודות פלסטיק כל כך קלות שהן בקושי מורגשות בעוד יש מזוודות בד כבדות ולהיפך. לכן, זה באמת תלוי בטכנולוגיה שבה המזוודה מיוצרת ובצפיפות שלה. למרות מה שנהוג לחשוב, מזוודות לא חייבות להיות פריט יקר, למזוודות זולות באתר כאמל מאונטיין ליחצו כאן.

אנו ממליצים לכם לבחור את המזוודה בהתאם לסוג הנסיעה שלכם. אם לדוגמא אתם עוברים למדינה רחוקה, ביניהם לבין היעד עומדות 2-3 טיסות ועוד נסיעה עם רכב, הבחירה הטובה ביותר תהיה מזוודת פלסטיק שכן היא נחשבת לעמידה הרבה יותר. מזוודות בד נוטות להיקרע יחסית בקלות, בעוד מזוודות פלסטיק איכותיות נחשבות לעמידות במיוחד שכן הן שורדות טלטלות, מכות וכדומה. בנוסף, מזוודות פלסטיק עמידות לנוזלים ולכן אם אתם יודעים מראש שדרך ארוכה לפניכם או לחלופין דרך המלווה במזג אוויר סוער, אולי האופציה הטובה ביותר היא מזוודה קשיחה. לעומת זאת, אם אתם נמצאים לפני נסיעה קצרה יחסית עדיף לכם לבחור במזוודת בד.

 

משקל וכמות הדברים שעליכם לארוז

אם עניין המשקל חשוב לכם ואינכם מעוניינים לשלם על משקל עודף במזוודה, כדאי מאוד לשקול את המזוודה כשהיא ריקה, טרם אתם מבצעים החלטה סופית. משקל המזוודה משפיע על השקילה הסופית. חשוב לציין כי מזוודות רכות מאופיינות ביכולת דחיסה גבוהה יותר, שכן הבד גמישה בהשוואה לפלסטיק ולכן ניתן להכניס למזוודה עוד גרביים, עוד איזו חולצה, מה שמאפשר לנו להימנע מוויתורים על פריטים להם אנו זקוקים. בנוסף, במזוודות רכות לרוב ניתן יהיה לאחסן פריטים נוספים מבחוץ, זאת בהשוואה למזוודות פלסטיק שלרוב אינן מצויידות באופציה כזו. יחד עם זאת, ניתן להגדיל את הנפח של מזוודות רכות עשויות בד על ידי רוכסן נוסף.

 

לסיכום, בחירת מזוודה הינה החלטה חשובה שתשפיע על איכות הנסיעה שלנו ולכן חשוב לקחת את כל השיקולים בחשבון.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צימרים בצפון לזוגות עם בריכה פרטית – מחייגים ומזמינים
כל זוג מעוניין לא פעם, לקחת פסק זמן מחיי השגרה התובעניים ולחוות חווה זוגית ומפנקת. לכן, זוגות רבים...
קרא עוד »
ספט 13, 2017
החלפת צילינדר
הגיע הזמן לשדרג את הביטחון שלכם ושל המשפחה שלכם ולעבור לצילינדר בטוח ואיכותי בדלת שלכם. כמובן שאתם...
קרא עוד »
אוג 29, 2017
חדר בריחה לגיבוש הצוות
חדרי בריחה מזוהים בעיקר עם חגיגות יום הולדת ועם בילויים של ילדים ובני נוער, אבל הרפתקה שהיא גם אתגר...
קרא עוד »
דצמ 27, 2018