האנטומיה של גריי – סדרה שחייבים להכיר

אין הרבה סדרות שיש להן פוטנציאל להימשך עונות רבות ולרתק אותנו במשך שנים למסך כמו סדרות עלילתיות על רופאים ובתי חולים. בהיסטוריה של הטלוויזיה היו כמה סדרות בתי חולים מרתקות שפרצו גבולות בעיצוב העלילה, ואחת מהן, המעניינת והשונה מכולן היא ללא ספק האנטומיה של גריי. הסדרה הזאת שונה מהאחרות משום שהיא מתמקדת בעלילות משנה רבות יותר של הרופאים והדמויות הראשיות בסדרה, חודרת עמוק לתוך דילמות ופיתולים מעניינים בעלילה והאמינות הרפואית שלה נחשבת לגבוהה.

שונדה ריימס, האישה שפרצה את הגבול

האנטומיה של גריי ייחודית בעיקר משום שיוצרת הסדרה שונדה ריימס, היא גם אישה וגם אפרו-אמריקאית ששברה את תקרת הזכוכית ליוצרים כמוה. היום זה כבר יותר מקובל לראות אותן מקבלות יותר הזדמנויות, אבל ללא ספק היא הייתה הראשונה שעשתה זאת, בשנת 2006. כנראה משום כך, הסדרה משופעת בדמויות שמוצאן והרקע שלהן שונה מהמאפיינים הרגילים של רופאים לבנים בדרך כלל. יש בה מספר גדול של רופאים ממוצא אתני אחר, וגם נגיעה ישירה בשונות של הזהות המינית. כבר 13 עונות הסדרה עוקבת אחר רופאים מתמחים ובכירים בבית החולים סיאטל גרייס, והסיפורים האישיים שלהם משתלבים בצורה מושלמת בסיפורים האישיים של המטופלים שלהם.

למה דווקא האנטומיה של גריי?

האנטומיה של גריי הוא שמו של ספר יסוד בלימודי הרפואה, ובמשחק מילים נפלא הוא הפך לשמה של הסדרה שבה ד"ר מרדית' גריי היא אחת הדמויות הראשיות. היא כובשת את לבו של ד"ר שפרד, מקדרימי המפורסם, אחד השמות שהפכו למונחים גם בעולם שמחוץ לטלוויזיה לגברים מושכים באמת. ריימס אהבה תמיד את התחום הרפואי ונהגה לקרוא על כך רבות, אבל סיפורים אמיתיים ששמעה מרופאים היו הבסיס לרעיון שלה על הסדרה.

בניית הדמויות נעשתה בשיתוף פעולה

הדמויות בסדרה נבנו והתעגלו בעיקר בזכות השחקנים המפתיעים והמוצלחים שהגיעו לסדרה, והיחסים ביניהם על המסך ומאחוריו הפכו לא פחות מעניינים, עם רכילות על מריבות או חברויות שהתפתחו. למעשה, היום אנחנו יודעים שהשינויים והאלתורים שלהם באודישנים ותוך כדי הסדרה הוכנסו על ידי היוצרת שהתאהבה בתרומתם לדמויות ולעלילה. נוסף על כך, השחקנים עצמם מתודרכים בצורה יסודית על כל הליך רפואי שהם עומדים לצלם ולכן נראים גם אמינים כל כך.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סקסופוניסט לאירועים – למה הוא הפתרון המושלם לכל אירוע
הצורך להפקת אירוע פרטי ייחודי ומרגש קיים אצל כל אחד שמתכנן אירוע של פעם בחיים, בין אם מדובר על חתונה,...
קרא עוד »
ינו 31, 2022
בפסח מפתיעים את העובדים עם מתנה אחרת!
מדי שנה בפסח, נוהגים בעלי עסקים לקנות לעובדים שלהם מתנות לחג. בדרך כלל, נוהגים לקנות בקבוקי יין, מתנות...
קרא עוד »
דצמ 16, 2021
איך לבחור מדפסת לבית
בחירה של מדפסת לבית שלכם זה ללא ספק משהו שאתם יכולים לעשות בעצמכם, ואפילו ללא עצתם של אנשי מקצוע...
קרא עוד »
נוב 28, 2016