משחקי חשיבה ענקים

משחקי חשיבה ענקים

כשאנחנו אומרים משחקי חשיבה ענקיים, אין זו טעות ספרותית, מדובר במשחקי חשיבה אשר יכולים לשחק אותם יותר מ-2-3 שחקנים, מדובר במשחקים אשר יכולים להתאים לקבוצות גדולות של אנשים, בין אם מדובר בתלמידים, חיילים, עובדים או צוותים אחרים מכל מקום שהוא.

הרעיון של משחקי חשיבה ענקיים, מעבר לכך שהם אמורים להעניק למי שמשחק אותם אפשרות להפעיל את המוח ולחשוב בצורה ייחודית, לעיתים שונה מאוד מהאופן בו הוא רגיל לחשוב ביום יום, במסגרת העבודה או הלימודים, הרי שהרעיון הוא שכמה שיותר שחקנים יוכלו לשחק את המשחק בו זמנית ולשתף פעולה ביחד.

משחקי חשיבה ענקים

יש לכך כמה יתרונות, כפי שנוכל לראות מיד. ראשית, משחקי חשיבה ענקיים לא משאירים אף אחד בצד. אנחנו לא יכולים להישאר מאחור או להשאיר אחרים מאחור. כולם נוטלים חלק במשחק, ומאחר ומדובר במשחק חשיבה שצריך להגיע לכדי פתרון מסוים, הרי שכולם גם אמורים ליטול חלק פעיל במטרה להביא לכדי פתרון. זה לא פשוט, מאחר ותמיד בקבוצות יש מי שפועל כמנהיג ומי שמעדיף להיות נחבא אל הכלים.

שנית, משחקי חשיבה ענקיים מאלצים את השחקנים לשתף פעולה. זה אומר שהם צריכים לייצר קו עבודה משותף, זה אומר שהם צריכים להשאיר מאחור דברים שונים, בין אם זה ויכוחים ובין אם זה דברים אחרים ביניהם, כלומר יש פה תהליך שלם שהם אמורים לייצר ביחד, אי אפשר שכל אחד יפעל כמו שבא לו מבלי להתחשב באחרים.

שלישית, משחקי חשיבה ענקיים מחייבים אותנו לעבוד על פי כללים מסוימים, כללי המשחק, כללי הקבוצה, הגדרות של זמן ועוד. אלה דברים שלא כל אחד מאיתנו יודע ומסוגל לעבוד על פיהם.

ארבע, כשאנחנו מפעילים משחקי חשיבה ענקיים, בתור מפעילים אנחנו צריכים לדעת לעבוד על פי כללים מסוימים ואנחנו צריכים לוודא שכולם עובדים על פיהם. לא מדובר בדבר פשוט, הרי תמיד יהיו כאלה שינסו לשנות את הכללים או לאתגר אותנו בצורות שונות. לכן גם עבורנו זה סוג של אתגר שאנחנו צריכים להתגבר עליו.

בסופו של דבר מדובר על משחקים מאוד חשובים ויצירתיים שיכולים להעניק לכל מי שנוטל בהם חלק, לא מעט.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עירוי ויטמינים ומינרלים – מתי כדאי לעשות את זה?
טיפול עירוי ויטמינים ומינרלים זכה לפופולריות בזכות יכולתו לספק חומרים מזינים חיוניים ישירות לזרם...
קרא עוד »
אוק 09, 2023
מה מכילים מארזי בישום?
מארזי בישום נועדו לשמש למטרה מסוימת. לרוב הם עשויים מעץ ויש להם ריח מסוים. ריח זה ידוע בתור הניחוח של...
קרא עוד »
מרץ 23, 2023
פינות אוכל – איך לבחור נכון?
שולחן אוכל הוא רהיט המשמש לאוכל. יש לו ארבע רגליים, ומשטח להגשת ארוחות. מספר שולחנות האוכל הזמינים...
קרא עוד »
פבר 28, 2023