גלריות בתל אביב – לכל אחד יש את הגלריה שלו

אחד המאפיינים של עיר מרכזית, זה שיש לה נופך תרבותי עמוק. עיר לא יכולה להיות מרכזית בחייה של מדינה אם אין בה עומק תרבותי. זה יכול לבוא לידי ביטוי בתיאטראות, קולנוע, מוזיאונים, גלריות וכדומה. אחת כמה וכמה כשמדובר בעיר מרכזית שהיא גם מרכז העסקים הגדול במדינה ולמען האמת, העיר אשר אליה כולם לוטשים עיניים ומהווה במובן מסוים את ראש החץ מבחינות רבות.

לכן, אין זה מפתיע שאנחנו נוכל למצוא הרבה גלריות בתל אביב. הרי העיר העברית הראשונה היא ללא ספק המרכז התרבותי הגדול ביותר במדינת ישראל. מרבית האמנים פועלים בשטחה, מרבית המבקרים, הן הישראלים והן הזרים, מגיעים אליה על מנת ליהנות מההיצע הרב שיש לה, מרבית מוסדות התרבות פעילים בשטחה, וצריך לומר שהעירייה עצמה מקדמת את התרבות באופן שאף עירייה אחרת בישראל לא מקדמת ועל כן גם התוצאות המדהימות בשטח.

כשאנחנו מדברים על גלריות בתל אביב אז אנחנו יכולים לראות הכל מהכל. בין אם זה גלריות של ציירים, פסלים, גלריות שמציגות יצירות אומנות מחפצים שונים, גלריות של צלמים ועוד. לא רק זה, הרי שאנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של גלריות ייחודיות, עצמאיות שהאמן מפעיל בעצמו או שגורמים מסוימים מפעילים ללא תמיכה של מוסד גדול, ולצידן גלריות גדולות של אמנים בסדרי גודל שונים, גלריות ששייכות למוסדות שונים, בין אם זה מוזיאונים, מרכזי תרבות, אוניברסיטה ועוד.

כיצד אנחנו יכולים למצוא גלריות בתל אביב

למען האמת, בשונה ממאפייני תרבות אחרים, הרי שקל יחסית למצוא גלריות בתל אביב, הסיבה היא שיש מקומות מסוימים בהם אנחנו יכולים ללכת ברגל ולמצוא מגוון רחב של גלריות קטנות אשר נמצאות אחת ליד השנייה. כך למשל ברחוב יהודה הלוי, לבונטין, דיזינגוף, שדרות רוטשילד, נווה צדק וכן גם גלריות אומנות ביפו.

מי שלא רוצה לכתת את רגליו מבלי מטרה מסוימת, יכול בקלות למצוא באינטרנט שמות של מגוון רחב של גלריות שונות. חשוב מאוד לבדוק, מה כל גלריה מציגה, האם היא כוללת תערוכות חדשות או ישנות, מתי היא פעילה ולמי היא מתאימה.

חשוב להדגיש, חלק גדול מהגלריות פתוחות כל הזמן לקהל הרחב והן אינן גובות דמי כניסה. הרעיון הוא שהאורחים יתרשמו מהמיצגים השונים ויחליטו לרכוש אחד מהם הביתה. חשוב להדגיש נקודה נוספת והיא, שיש גלריות שמציגות אך ורק יצירות של אמן ספציפי, לעומת זאת יש גלריות שמציגות במקביל יצירות של כמה אמנים או לחילופין, הן מציגות תערוכות מתחלפות.

בדרך כלל, גלריות קטנות מציגות אך ורק יצירות של אמנים ישראלים, בין אם תל אביביים ובין אם מכל רחבי הארץ, לעומת זאת, יש גלריות גדולות שמזמינות גם אמנים מחו"ל להציג, במקרים כאלה התערוכות יימשכו פחות זמן לרוב.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סיורים מודרכים במדבר – נהנים מכל מה שיש לשטח להציע
אתם רוצים לטייל במדבר הערבה ולמקסם את ההנאה שלכם במהלך הטיול? סיור מודרך בהנחייתו של מדריך מנוסה זוהי...
קרא עוד »
ספט 21, 2017
כמה תחסוך לכם גמילה מעישון?
עישון עולה לכם ביוקר. במישור הבריאותי, במישור החברתי ובמישור הכלכלי. עליית מחירי הסיגריות האחרונה...
קרא עוד »
ינו 24, 2016
מה צריך על מנת לאבטח נכון את השכונה שלכם?
אם אתם חלק מהמשמר השכונתי ואתם רוצים למנוע פשע או אלימות בשכונה שלכם, אתם בוודאי רוצים לדעת מהו הציוד...
קרא עוד »
ספט 26, 2017