מזון לכלבים שמחים

מזון לכלבים שמחים

כלבים, אם רק תתנו להם, יאכלו הכל. הכרתי בחיי כלבים שאכלו קליפות תפוז, בננות, ענבים, פיתות עם שוקולד ואף מגוון חפצים לא בהכרח אכילים. אה ודשא כמובן. איך אפשר לשכוח את הדשא החביב שהופך אחר כך לכתם קיא מרהיב על השטיח בסלון.

אם עורכים השוואה בין כלבים לחתולים למשל, שזה דבר לא הכרחי בעליל לעשות אבל תמיד מאוד כיף – מעבר לכך שחתולים הרבה יותר בררנים לגבי מה שהם בוחרים להכניס לפה, יש גם את העניין של הכמות. רוב הזמן, חתול יאכל כמה שהוא צריך באותו רגע, בעוד שכלב יחסל עד תום כל כמות שתשימו מולו בצלחת. שזה קצת מזכיר לי את עצמי אבל זה כבר נושא לסיפור אחר.

ורגע ברצינות, תזונת כלבים, על מגוון סוגי הגזעים הקיימים (יש לכך משמעות לעתים) היא לא משהו שכדאי או נכון או אפילו הוגן (גם לכלבים וגם לבעליהם) להקל בו ראש.

תזונה נכונה לכלב עשויה להשתנות בהשפעת גורמים שונים – גודל הכלב, הגזע שלו, גילו, מצב שיניו, פרוותו או בריאותו באופן כללי, ולפעמים אפילו העדפותיו. כן כן, גם כלבים יכולים להיות אניני טעם או פשוט לאהוב יותר סוג מסוים של מזון אחד על פני אחר.

ואין ספק – כשהכלב שמח, הכל מסביב שמח.

זה מאוד מפתה להאכיל כלב בשאריות הארוחות שלנו. הם אוכלים בתאווה ושמחה (כמו תמיד, אל תשכחו – הם אוכלים הכל כמעט תמיד), אתם נפטרים מהשאריות, חוסכים קצת כסף על מזון לכלבים. על פניו נשמע מצוין וכולם מרוויחים. אבל, ויש אבל שמנמן – יש דברים רבים שלנו נראה לגיטימי לתת להם והם יאכלו כמובן בהתלהבות, אך שלא טובים להם בעליל.

למשל, על אף שנדמה שעצמות הן נשנוש שממש מתבקש לתת לכלב, זה לא תמיד מומלץ. מסתבר שהחיים אינם סרט מצויר, ועצמות עלולות להיות מזוהמות בחיידקים הפוגעים בבריאות הכלב ולפעמים פשוט לפצוע אותו.

בנוסף, ישנם בעלי כלבים רבים שמכניסים את חיית המחמד שלהם תחת ההגדרה "טורף" ומפנקים אותם לא מעט בבשר חי. ובכן, העניין הזה של טורפים הוא בהחלט לא תלוש, אבל היי אנחנו ב- 2016 ואם ניתן לפודל הזה בשר לא מבושל (אבל שכן עבר כל מיני תהליכי עיבוד וממש לא דומה לבשר טרי של ארנבונת שזה עתה נלכדה בין שיני הטורף שלה), יש סיכוי שהוא יהיה מזוהם בחיידקים, פטריות וטפילים שבדרך כלל נעלמים אחרי בישול. אז בשלו.

דבר נוסף שאנשים רבים לא לוקחים בחשבון, הוא הימצאות של רכיבים מסויימים במנה שבישלתם לארוחת הצהריים, ושמשאריותיה נותנים לכלב. בהרבה מאוד מהאוכל שלנו יש בצל ושום למשל, חיים או מטוגנים, ולאורך זמן הם פוגעים בבריאות הכלב.

בנוסף למה שציינתי, קיימת רשימה די ארוכה (תתפלאו), של מזונות שטובים, לא טובים, שנויים במחלוקת או מותרים רק בכמות מדודה לכלב שלכם. אז תמיד תמיד כדאי להרים רגע את הטלפון ולגגל לפני שזורקים לכלב משהו מתחת לשולחן.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תיקון אמבטיה
אמבטיה הפכה לדבר חשוב מאוד בחדר המקלחת וכיום לא מעט אנשים דורשים אמבטיה במקום מקלחת רגילה. אך עם הזמן...
קרא עוד »
ינו 13, 2016
חלונות שחורים לרכב היכן זה מותר?
לא מעט אנשים בוחרים להשחיר את החלונות ברכב שלהם, בין אם זה בשביל להימנע מכך שקרני השמש יסנוורו אותם...
קרא עוד »
נוב 09, 2017
איך להחליף מיתרים בגיטרה קלאסית
אנחנו ב- MUSICMART מתמחים בפתרונות איכותיים ומושלמים לתיקון הגיטרות שלכם בדגש על כלי נגינה מסוג גיטרה....
קרא עוד »
יול 07, 2019