איך נכנסים לשגרת אימונים בבית?

אימונים בבית
אימונים בבית

חדר כושר הנו מקום מדהים שמבטיח תוצאות, אך להרבה אנשים אין כרגע את התקציב הנחוץ, זמן לבזבז על נסיעה ואף יש אנשים שפחות אוהבים להתאמן לצד אנשים אחרים, פשוט כי הם יותר סוליסטים. אי לכך טוב לדעת שלא מעט אנשים נכנסים לשגרת אימונים בבית, בדיוק היכן שהספה קורצת, המטבח מפתה ומטלות היום מחכות להתייחסות. כיצד אם כן ניתן להיכנס לשגרת אימונים ביתית ואף להתמיד בה? קיימים כמה טיפים יעילים בתחום:

הציבו מטרה

אחת מהדרכים הטובות ביותר על מנת להתחיל תהליך קשה הנו להציב מטרה מושכלת, למשל להתחיל לעסוק בפעילות גופנית כיוון שביתר היום פשוט יושבים, וזהו מצב שאינו בריא. על מנת להבין עד כמה המטרה חשובה, רצוי לגלוש באינטרנט וללמוד על הסכנות שאורבות לגוף שאינו מרבה לזוז. את הידע הזה רצוי להפנים ולהפוך לטריגר מניע. לאחר שיש מטרה/ טריגר, מגיע השלב שבו מציבים מטרה נוספת, מחליטים איזו פעילות מבצעים מספר פעמים מדי שבוע, כאשר הפעילות צריכה להיות קצרה ויעילה. מבקשים רעיונות? תוכלו לרכב על אופני כושר, לעשות כפיפות בטן, לערוך סט תרגילים עם גומייה וכדומה. באופן שכזה תירוצים כגון "אין לי זמן" או "אין לי כוח" לא יהוו טיעונים ראויים, ועל כן בכול פעם שמבקשים לדלג על אימון, תגידו לעצמכם שבמקום לקרוא פוסט נוסף בפייסבוק או לראות עוד פרק בטלוויזיה, פשוט מתאמנים.

השראה מניעה

חשוב ביותר למצוא דמות ולשאוב ממנה השראה, כי מנתונים עובדתיים לגבי אנשים שמכירים קשה להתעלם. אי לכך ניתן לבחור בשכן המלא שאט אט הסיר לא מעט ממשקלו, בחברה הקרובה שמעולם לא התאמנה ופתאום לאחר שהחלה היא מרגישה הרבה יותר חיונית, בבן משפחה קרוב שהיה סקפטי אך לאחר שהתחיל להתאמן החל לראות תוצאות וכדומה.

אימונים בבית

אימון מגוון

חשוב לגוון את סריית התרגילים, כך שמדי שבוע תערכו כשלושה סטים שונים. מדוע אתם שואלים? כי פסיכולוגית יהיה לכם יותר קל להתמיד, כי פסיכולוגית התרגילים ירגישו יותר קצרים ואף כי פיזית האימון יהיה יותר אפקטיבי. אי לכך כאשר בונים תוכנית אימונים, מראש יש לבחון אלו אופציות ניתן לשלב ובנקודה זו נמליץ להתייעץ עם מומחה בתחום.

ביחרו כראוי תזמון

תזמון הפעילות הגופנית הנו קריטי, משמע מלבד העובדה שחשוב ביותר להקפיד לבצע את הפעילות הספורטיבית באופן שוטף (לא חייב מדי יום), גם חשוב להגדיר זמני פעולה, כך שלא יתעורר מצב שתגידו אח"כ. כמו כן, חשוב לבצע את הפעולה בזמן אידאלי, ולו מבחינת האנשים שמצויים בבית (עדיף שלא יהיו בבית כך שיהיו כמה שפחות הפרעות) ועדיף לבצע את הפעילות לפני משהו מהנה, או לחלופין לפני משימה שחייב להתחיל בזמן. מחפשים רעיונות? מוטב להתחיל את הפעילות הגופנית לפני שמתחילה תוכנית טלוויזיה שאוהבים, או לחלופין לפני שיוצאים לעבודה.  

הנאה חשובה

אם לא נהנים מהתהליך, יהיה קשה להתמיד ועל כן יש לבחור בפעילות גופנית שנהנים לבצע, או לכל הפחות תדאגו שהתנאים יהיו כמה שיותר תומכים. כך למשל מומלץ להתאמן לצד מוזיקה שכיף לשמוע, מול סדרת טלוויזיה שמעבירה את הזמן, לצד ציוד ספורטיבי תומך ואף רצוי לבחור בפעילות מהנה עבור תום האימון, כגון מקלחת מרעננת וארוחה קלה. לבסוף נציין שמומלץ לנצל את היתרונות שבאים עם אימון ביתי, משמע מומלץ לנצל את העובדה שהאימון הביתי מאפשר ליהנות ממיזוג מושלם, מסאונד רצוי, מחוסר בושה להיראות אדום ומיוזע וכדומה – נצלו זאת, תיהנו מכך ותתמידו בדרך למטרה!

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גרביים מגניבות לחורף
אחד מפריטי הלבוש שמהווים פריט לבוש בסיסי ויותר, אשר מרבית האוכלוסייה משתמשת בו הן בחודשי הקיץ והן...
קרא עוד »
נוב 17, 2019
כסאות משרדיים
למי מכם אין כסא משרדי בבית שהוא מצטער על הרכישה שלו? או לחלופין, כסא שלא הייתם מחליפים בעד שום הון...
קרא עוד »
אפר 15, 2018
פירוק רכבים: האומנות לעשות את זה נכון
פירוק רכבים אולי נראה כמו משימה פשוטה, אבל יש בזה יותר ממה שנראה לעין. במדריך המקיף הזה, נתעמק ב-3-8...
קרא עוד »
ינו 23, 2024