הרחבות באוזניים: כבר לא הליך בלתי הפיך

תנוכי האוזניים מורכבים מרקמות שומן ועור מה שהופך אותם לרכים ולא אלסטיים, כשאר חלקי האוזן. התנוך אינו מכיל סחוס ויש בו אספקת דם רבה, אך עם זאת הוא אינו נחשב לאיבר בעל תפקיד ביולוגי חשוב. יש בו קצוות עצבים רבים ולכן הוא רגיש למגע.

תחום ההרחבות באוזניים תפס תאוצה בישראל בעשר השנים האחרונות. וניתוח לתיקון האוזן נהפך עם הזמן להליך מיינסטרימי שיגרתי. התיקון נעשה בעיקר אחרי הרחבת האוזן לממדים שכבר לא מאפשרים לה להסגר בעצמה או כתוצאה של ענידת עגילים כבדים שיצרו כמעין חריץ מוארך ש”מאיים” לקרוע את התנוך.

מקור התמונה https://www.radicaltattoo.co.il

מזל טוב! מתרחבים!

הרחבת החור בתנוך האוזן מתבצעת בעזרת עגילים מיוחדים שנקראים הרחבות וכוללים ביניהם צורות שונות כגון טנלים, פלגים, פליירים ועגילי הברגה. שלא כמו עגילים רגילים היושבים צמוד לאוזן או נתלים ממנו, עגילי הרחבה ממוקמים בתוך החור עצמו.

ההרחבה מתבצעת ע”י החדרת קונוס לחור שאחריו עוקב עגיל בגודל הרצוי. בד”כ נרחיב 2 מ”מ בכל פעם בכדי לא ליצור קרע בעור אלא רק למתוח אותו. הרחבה בקטרים עד 8-10 מ”מ בדר”כ נסגרות מעצמן; כל הרחבה נוספת מעל 10 מ"מ תזכה את הלקוח בצורך להתערבות כירורגית כדי לסגור אותה.

סבלנות לא קונים בשום חנות

הרחבות באוזניים נעשו פופולאריות ביותר בקרב בני נוער למרות שהן קיימות כבר אלפי שנים בתרבויות שבטיות ברחבי העולם. רבים מבני נוער מרחיבים בעצמם את תנוכי האוזניים ובכך עלולים ליצור בעיות נוספות (בעיקר אסתטיות) באוזן, כגון הרחבה לא אחידה וקרעים בתנוך שעלולים להוביל להחלמה לא טובה, כפלים בצדו האחורי של התנוך ועוד.
פתחו סבלנות! הרחיבו את החור בהדרגתיות עד הגודל הרצוי לכם; תקופת ההמתנה בין כל הרחבה – היא כחודש לערך.

ניתוח לתיקון תנוכי אוזניים

תכלס, אנחנו יכולים לחשוב על המון סיבות לביקוש הניתוח – כמו שינוי בסגנון החיים, החלפת קריירה, סטיגמות חברתיות, התבגרות, שינויים אופנתיים וכו'. זה לא באמת משנה מה הסיבה, העיקר שהתוצאה תשביע את רצונכם!

  • בארץ הניתוח מתבצע לרוב במגזר הפרטי והעלויות שלו נעות בין 4000-12000 ₪, תלוי ברמת המתיחה, צורת האוזן, השיטה שנבחרה לטיפול ועוד.

הניתוח לא מסובך, מתבצע תחת הרדמה מקומית ואורך מקסימום כשעה. לאחר הניתוח נדרשת החלמה (חבישה, נפיחות וכאבים) שאורכה כשבוע-שבועיים ואז מורדים התפרים; האוזן תגיע לצורתה הסופית לאחר 6-12 חודשים; בגדול, חזרה לשגרה מתאפשרת כבר יום-יומיים לאחר הניתוח (אינדיווידואלי)

לסיכום ניתוח לתיקון תנוכים לאחר הרחבות באוזניים מציע פתרון מצוין ברמת סיפוק גבוהה לכל מי שלא מרוצה מהמראה של האוזן שלו.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
זכויות הקשישים בארץ – כל מה שצריך לדעת
הרבה מאוד אנשים מאמינים כי חברה נמדדת על פי הדאגה שלה לקשישים. תארו לכם מדינה שבה הקשישים מופקרים...
קרא עוד »
דצמ 26, 2018
מה עושים במקרה של סדקים בבטון בבניין?
סדקים בבטון הם בעיה נפוצה בבניית מבנים. ישנן דרכים רבות לבצע שיקום בטון כדי לתקן את הבעיה, אך קיים...
קרא עוד »
ספט 10, 2022
קורס טיפוס למתחילים – איפה הכי כדאי ללמוד
החלטתם שאתם מעוניינים לקחת את עולם הטיפוס צעד קדימה מלטפס על קירות עם הילדים בשבת? מדהים! בדיוק בשביל...
קרא עוד »
יול 31, 2019