רופאת שיניים לילדים – לבחור בקופת חולים או בעצמאית?

רופאת שיניים לילדים

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות שינוי חשוב ומעניין בתחום רפואת השיניים, לצד רופאים שפועלים באופן עצמאי, הרי שקופות החולים השונות מציעות אפשרות לקבל טיפולי שיניים במחירים זולים תחת ביטוחים משלימים שונים מטעמן. אומנם זה מחייב את חברי הקופה לשלם מדי חודש סכום מסוים, אך הם עדיין יכולים ליהנות ממחירים נוחים יותר מאשר בעבר כשהם ניגשים לטיפולי שיניים רגילים או מיוחדים.

השאלה הגדולה היא, מה עדיף לנו כלקוחות ובפרט כהורים לילדים, האם לפנות אל רופאי שיניים של קופת חולים או לחפש רופאים שעובדים באופן עצמאי. אנחנו ננסה במאמר זה לתת מענה מה נכון יותר מבחינת ההורים, בין אם זה מבחינה כלכלית ובין אם זה מבחינות אחרות.

רופאת שיניים לילדים

לפני שנתחיל, חשוב להדגיש שבשני המקרים מדובר על רופאים מקצועיים ואיכותיים, זה לא שבקופה יש רופאים פחות טובים או להיפך, בשני המקרים אפשר ליהנות מרופאים מקצועיים, לכן השאלות צריכות להישאל מזוויות אחרות.

ראשית, במקרה שאנחנו מבקשים ללכת לקופת חולים, הרי שהיכולת שלנו לבחור את הרופא שיטפל בילד שלנו היא מוגבלת עד אפסית, אנחנו פשוט צריכים לקבל את הרופא שנמצא בסניף, לעומת זאת, כשאנחנו בוחרים ללכת למסלול עצמאי, אנחנו מחליטים לאיזה רופא לפנות. אז אנחנו יכולים להשתמש בהמלצות וחוות דעת של מטופלים אחרים.

שנית, כשאנחנו פונים לקופת חולים, עלינו לקחת בחשבון שמשך זמן הטיפול וקביעת מועדי הטיפולים, הם די מוגבלים, מעצם העובדה שיש מעט רופאים והרבה מטופלים. לעומת זאת במקרה של בחירה ברופא עצמאי, יש לנו הרבה יותר אפשרויות ולכן גם מועדי הטיפולים הם הרבה יותר רחבים.

שלוש, מבחינה כלכלית, אומנם קופות החולים מציעות לנו טיפולים במחירים נוחים, אך במקרים רבים אנחנו יכולים להשתמש בביטוח הפרטי שלנו לשם פנייה אל רופאת שיניים לילדים ומכאן, שהעלויות יכולות להיות דומות.

ארבע, עניין של יחס, אצל רופאה עצמאית הילד שלנו יקבל יחס הרבה יותר אישי מאשר בקופת חולים. בסופו של דבר ברור לרופאה, שאם היא לא תעניק לנו יחס אישי אז היא עלולה להיפגע מכך מבחינת פרסום ושיווק.

 

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גילוי הסודות של מוסכי טרקטורונים: נחשפו תובנות נסתרות
כשזה מגיע לעולם רכבי השטח ורכבי השטח (טרקטורונים), חובבים מתמקדים לרוב במכונות עצמן, ביכולות שלהן...
קרא עוד »
אוק 09, 2023
שירותי הדברת מזיקים – כיצד תבחרו שירות טוב
הדברת מזיקים לבית היא דבר שחשוב שיעשה פעם בשנה לפחות עם בוא האביב. הדברת מזיקים במקום העבודה כמו...
קרא עוד »
מאי 01, 2016
איך תובעים אחוזי נכות ממשרד הביטחון?
והיה ופניתם למשרד הביטחון וקיבלתם גם הכרה, לאחר מכן גוף זה באמצעות וועדה רפואית, יכול קבוע את אחוזי...
קרא עוד »
אוק 18, 2021