עמלות כרטיסי האשראי: על מה אתם משלמים?

עמלות כרטיסי האשראי
עמלות כרטיסי האשראי

מדי חודש, כשאנחנו מקבלים את חשבון כרטיס האשראי שלנו, אפשר לראות בין המספרים, גם עמלה שאנחנו משלמים, עמלת כרטיסי אשראי. על מה ולשם מה היא מיועדת?

עמלות לבנקים

כפי שאנחנו יודעים, אנחנו משלמים לא מעט עמלות לבנקים וכן לחברות האשראי. כך למשל, אם יש לנו ויזה כאל בארנק או כל כרטיס אשראי אחר, אנחנו נדרשים לשלם עמלות כרטיסי אשראי, עולה שאלה על מה אנחנו משלמים, למה והאם יש בכך היגיון כלכלי.

צריך לומר, במשך השנים יש לחץ ציבורי ואחר, להפחית ככל הניתן את העמלות של הבנקים וחברות האשראי, בין היתר, ישנה טענה שאם השוק ייפתח למתחרים נוספים, אז יהיה הרבה יותר קל להפחית את העמלות, שכן החברות יצטרכו להתמודד ביניהן על כיסו של הצרכן, אחת הדרכים שהן יעשו זאת, היא באמצעות הפחתת העמלות.

עד אז, אנחנו נדרשים לשלם עמלות שונות, חלקן קבועות, כלומר הסכום שלהן קבוע בין אם אנחנו עושים שימוש כזה או שימוש אחר בכרטיס האשראי שלנו, אחרות נקבעות בהתאם לאופי השימוש שאנחנו עושים, כמות הכסף שאנחנו מוצאים בכרטיס שלנו.

על מה אנחנו משלמים עמלות?

עמלות כרטיסי אשראי, הן למעשה עמלה על עצם זה שאנחנו מחזיקים כרטיס ועושים בו שימוש. ברגע שחברת האשראי מנפיקה לנו כרטיס, אנחנו משלמים לה עמלה על החזקת הכרטיס. חשוב לציין, יש חברות שפוטרות את הלקוחות שלהן מעמלה זו, אם הם מבצעים עסקאות בגובה מסוים.

אך זו לא העמלה היחידה שאנחנו משלמים לחברת האשראי. יש מי שישלם עמלות על חברות בכרטיס מסוים. למשל, אם הוא מחזיק כרטיס זהב או פלטינום, התענוג הזה יעלה לו.

יש חברות שיוצרות מועדוני לקוחות דרך הכרטיסים, מועדונים שמספקים הנחות ומבצעים שונים. כאן משלמים עמלה, בדרך כלל מהשנה השנייה.

כמו כן, אנחנו משלמים עמלה על שימוש בכרטיס, למשל כשאנחנו מושכים בו כסף (ישראלי או זר), כאשר אנחנו מבצעים פעולות חיוב בתשלומים, כאשר אנחנו מבצעים פעולות חיוב בחו"ל, וכן כשאנחנו עמלות פירעון מוקדם, קרדיט, חיוב שהוחזר ועל כל פעולה שאחרת שמתבצעת בכרטיס.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יתרונות של קידום קורס פסיכומטרי
הרצון להצליח בלימודים ולהתקבל ללימודים לתואר ראשון במקצוע "נחשב", יכול להיות מלחיץ מאוד. כאשר יש לנו...
קרא עוד »
פבר 19, 2022
לימוד סינית: עשה זאת בעצמך
ללמוד את השפה הסינית זוהי ללא ספק פעילות שתוכל להיות מתגמלת במיוחד. העובדה שסין הופכת למעצמה בעלת...
קרא עוד »
יול 15, 2017
שף פרטי – לא כזה יקר כמו שנראה לכם
חולמים על שף פרטי שיגיע לבשל אצלכם במטבח ארוחות מדהימות? רוצים להרשים אדם או קבוצה של אנשים עם ארוחה...
קרא עוד »
מרץ 26, 2022