עוד לא מאוחר להירשם למשלחת הטיפוס לאל ברוס

משלחת הטיפוס לאל ברוס

משלחת הטיפוס לאל ברוס נחשבת לאחת מהמשלחות הנחשבות ביותר. הר אל ברוס מהווה את הפסגה הגבוהה ביותר באירופה, והוא נחשב לחלק מרכס הרי הקווקז אשר נמתח לאורך כל הדרך מהים הכספי ועד הים השחור, מרחק של כ – 1,300 ק"מ. הר אל ברוס מתנשא לגובה של 5,642 מטרים, ולכן מהווה יעד פופולארי למשלחות טיפוס המגיעות מכל רחבי העולם. ההר מאופיין בשתי פסגות כיפה השוכנות אחת ליד השנייה, כאשר הפסגה המזרחית נחשבת לנמוכה יותר, ומגיעה רק לגובה של 5,633 מטרים. מדובר על הר געש כבוי, שההתפרצות האחרונה שלו התרחשה לפני אלפיים שנים. על מנת להגיע אל ההר, יש צורך לקחת טיסה למוסקבה ומשם להגיע לעיירה מינוודי הנמצאת כ – 200 ק"מ צפונית להר. העיירה ממוקמת בעמק הבקסאן, הידוע בתיירות המרפא שלו, עיירות רוסיות פסטורליות ונוף קסום הלקוח מתוך אגדה עתיקה.

משלחת הטיפוס לאל ברוס

משלחת הטיפוס לאל ברוס – חלומו של כל מטפס הרים

מעבר למעיינות המרפא, הנופים הקסומים והאווירה השלווה, הרי הקווקז מהווים מוקד משמעותי למשלחות הטיפוס השונות. היכולת ליהנות מכל הנוף הקסום של האזור, מנקודת מבט גבוהה הממוקמת על פסגת ההר הגבוה ביותר באירופה – מהווה מוקד משיכה ללא מעט מטפסי הרים. כמובן שלא מומלץ לבצע את הטיפוס בצורה עצמאית, אלא להגיע דרך משלחת מסודרת ומאורגנת, אשר דואגת לכל חברי הקבוצה ומוודאת שיש להם את כל הכלים והאמצעים כדי לצלוח את כל הדרך אל הפסגה המבוקשת. המסלול מתחיל ברוב הפעמים מהכפר הגבוה ביותר שנמצא בעמק הבקסאן, ממנו יוצאים רכבלים המביאים את המטפסים לתחילת מסלול ההליכה שלהם. ניתן כמובן לוותר על הרכבל, אך הדבר יתבטא ברמת עייפות גבוהה מידי כבר בתחילת הטיפוס האינטנסיבי אל ההר. משלחת טיפוס מהווה את האמצעי המושלם להגיע למקומות הקסומים ביותר בעולם, לפגוש אנשים מעניינים וכמובן לחלוק את האהבה שלכם לטבע, לנוף קסום וכמובן לאתגר ולסיפוק העצום שבטיפוס לפסגתו של הר עצום ממדים.

לסיכום, עוד לא מאוחר להירשם למשלחת הטיפוס לאל ברוס, אחד ההרים המרשימים והמיוחדים ביותר ברכס הרי הקווקז. זוהי הזדמנות לפגוש חברים חדשים ולהתנסות בחוויות מיוחדות.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המומחיות הגינקולוגית של המרפאות הפרטיות: 8 תובנות חיוניות
מתלבטים לגבי הטיפולים הגינקולוגיים של קליינקה לנשים? בוא נגיד, זה יותר ממרפאה? זה חבל הצלה לבריאות...
קרא עוד »
נוב 02, 2023
עבודת מחקר בפסיכולוגיה
שוקלים ללמוד פסיכולוגיה? חשוב שתדעו שזה כרוך בעבודה מעשית מועטה, ועוסק יותר בהיבטים תיאורטיים של...
קרא עוד »
דצמ 31, 2020
כמה חשוב לדעת איך להיות מאהב טוב יותר
בריקוד המורכב של אהבה ואינטימיות, להיות מאהב טוב יותר יכול לעשות את כל ההבדל. אמנם אני אולי לא מתהדר...
קרא עוד »
פבר 06, 2024