אין שני לרושם ראשוני – ניקיון מוסדות ציבור

ניקיון מוסדות ציבור

תפקידם של מוסדות ציבור (כמו משרדי עירייה, בתי ספר וגני ילדים וכו') הוא לתת מענה לצורכי הקהילה תוך שמירה על ייצוגיות, סדר וניקיון. מפאת תפקידם, ישנה תחלופה של עשרות אם לא מאות אנשים ביום! לכן, בכדי לשמור על נראות מדוגמת להפליא יש להקפיד על כל נושא הניקיון במוסד המדובר.

ניקיון מוסדות ציבור

מקור התמונה:  https://gusakov.co.il

חשיבות ניקיון מוסדות ציבור

לא אחת אנחנו שומעים שמוסדות ציבור הם הפנים של המדינה; הרושם הראשוני שהם משאירים על המבקר בהם משפיע בצורה ישירה על דעתו על הגוף הספציפי. על כן, יש להקפיד ולוודא כי סדר וניקיון הוא נושא המובא בחשבון לפחות פעם בשבוע אם לא ביום!

אף אחד לא אוהב להימצא בסביבה מלוכלכת; כאשר המוסד הציבורי לא נקי זה מעיב על תחושת הנכנסים למקום ולעיתים אפילו עלול לגרור תגובות לא רצויות. נסו לדמיין את עצמכם נכנסים לבנק כשהרצפה (שהייתה פעם לבנה) דביקה ברובה; האם הייתם יכולים להתייחס ברצינות לבנקאי שיושב מולכם? האם אתם מרגישים שהוא לוקח אתכם ברצינות?

כמו שכשבר ציינו מעלה, מכורך תפקידו של המוסד הציבורי – הוא אמור לשמש דוגמא לשאר האנשים; על פי ניסיון עבר, אנשים העובדים במוסד ציבורי נקי מתנהגים בצורה מכובדת יותר מאשר במוסד ציבורי מלוכלך שמשאיר טעם רע ולא מקצועי.

שמירה על ניקיון המוסד הציבורי באופן שוטף וקבוע מעבירה מסר חד וברור לקהל הרחב: "מוסד ציבורי זה הוא מקום מכובד שיש להתנהג בו בהתאם";
אממה, מסתבר שניקיון מוסד ציבורי לא כל כך קל כמו שזה נשמע – לכן רוב מוסדות הציבור כיום (אם לא כולם) שוכרים את שירותיה של חברות ניקיון מקצועיות בעלות שם וותק; תפקידן להיות אחראיות על הניקיון החל משער הכניסה ועד ליציאה אליו חזרה.

ניקיון משרדים ציבוריים

עד כה התמקדנו במוסדות ציבוריים, כעת הגיע הזמן להיכנס לרזולוציות קטנות יותר. קיימים בארץ משרדי ציבור שונים המיועדים לסייע לנו האזרחים בכל צרה שנתבקש; למשל – המשרד לביטוח לאומי, משרד הפנים, קופות חולים, בנקים ועוד.

גם במשרד ציבורי (כמו משרד הרישוי בחולון למשל) חשוב להקפיד על הסדר והניקיון מאותן סיבות בדיוק;
רוב המשרדים הציבוריים בארץ מקיימים סביבה אסתטית ונקייה במיוחד, מתוך הבנת ההשלכות של הפעולה ההפוכה. אם נהיה ריאליים לרגע ונתמקד בנושא ההיגיינה ותחלואה – סביבה מלוכלכת (במיוחד כזו שנחשפת למאות אנשים ביום) עשויה להובילה להדבקות המונים ולתחלואה במימדים עצומים; ככל שהמשרד הציבורי יהיה נקי יותר, כך יהיה נוח ונעים יותר לשהות בו.

ניקיון מוסדות חינוך

אין צורך בהקדמות מיותרות: מדובר בבריאות ילדינו!

ילדים מבלים את רוב שעות הערות שלהם במוסד חינוכי כזה או אחר; אם היגיינה וניקיון עלולים להשפיע על מערכת החיסון שלנו ובריאותנו הכללית, חשבו רגע איך זה עשוי להשפיע על ילדים קטנים..

לא משנה אם מדובר בכיתות הלימוד, מעבדות מקצועיות או אפילו בחדר השירותים – בכדי שילדים ילמדו תרבות ניקיון ואסתטיקה מהי, יש להוות עבורם דוגמא ומופת, לשמור על סביבתם נקייה, נעימה ומזמינה.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טאץ' פוד – אתר מתכונים שכדאי להכיר
אם אתם חובבי בישול ואתם רוצים להרחיב את הידע שלכם בתחום ולהיחשף לאינספור מתכונים מיוחדים במינם, אתם...
קרא עוד »
ספט 28, 2016
כמה חשוב לדעת איך להיות מאהב טוב יותר
בריקוד המורכב של אהבה ואינטימיות, להיות מאהב טוב יותר יכול לעשות את כל ההבדל. אמנם אני אולי לא מתהדר...
קרא עוד »
פבר 06, 2024
ריח טוב לבית – ההשפעה של הריח על תחושת הנוחות בבית
אין כמו הבית. אנשים טורחים לא מעט מבחינת זמן וכסף על מנת ייצר את הסביבה הכי ביתית והכי נעימה שהם...
קרא עוד »
ספט 27, 2021