סיור חקלאי

סיור חקלאי

לפני עשרות שנים כשהחקלאות הישראלית היתה בשיאה, הרי שכל אחד שהתגורר במושבים או בקיבוצים, היה יוצא כל בוקר לעבוד את האדמה, אליהם היו מצטרפים מתנדבים רבים מרחבי הארץ ואפילו יהודים ממדינות שונות בעולם אשר באו לראות את הנס החקלאי הגדול שצמח לו במזרח התיכון.

עם השנים זה נרגע, החקלאות השתנתה וגם המשיכה אליה נעלמה. אך בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות תופעה מאוד מעניינת. חזרה אל האדמה, חזרה אל הטבע ולא סתם חזרה, יותר ויותר אנשים שמתגוררים בעיר דווקא, בוחרים לנסוע מדי שישי או שבת לשדות ופרדסים שונים בשביל ליהנות מעבודות אדמה שונות, ליהנות מקטיף, דברים שהם לא מכירים מהעיר ובוודאי לא מהקריירה המקצועית שלהם.

סיור חקלאי

חקלאים רבים שמחזיקים ברשותם שדות הבינו מה יש להם ביד ולכן הם החליטו לפתוח אותם לסיורים חקלאיים מודרכים, סיורים מיוחדים בהם אפשר ללמוד כיצד מגדלים גידולים שונים, כיצד אפשר לטפח את השדות בצורה ייחודית, בעזרת הסיורים אפשר ללמוד על כלים ושיטות חדשות אשר מיועדות לתחזוקה של השדות ובמילים אחרות, סיורים שנועדו להבליט את הצד היפה והמיוחד של החקלאות בישראל, אשר גם במאה ה-21 עדיין משגשגת.

סיורים כאלה נערכים במגוון מקומות בארץ, אפשר להירשם אליהם מראש ובמקרים מסוימים אפשר פשוט להגיע ולהצטרף לסיור. בזמן הסיור, מלבד הסברים והדרכות הרי שאפשר לבצע גם כמה פעולות בשטח, כולל קטיף של פירות וירקות, זה כמובן תלוי בעונה ובהיצע.

חשוב להדגיש, הסיורים האלה מתאימים לכל המשפחה ולכן אנחנו גם נראה הרבה מאוד זוגות צעירים עם ילדים קטנים מדי שבת מתארחים בשדות השונים. בדרך כלל נהוג לקחת ילדים מעל גיל שלוש, מאחר ואז הם יכולים להשתלב בקטיף וליטול בו חלק.

מי שמחפש אטרקציה מיוחדת, אטרקטיבית, ללא ספק יכול למצוא בסיורים מסוג זה, הרבה מאוד עניין. זה שונה מכל אטרקציה אחרת שאנחנו יכולים למצוא, בוודאי עבור מי שמתגורר בעיר ולא הרגיש מעולם מה זה להיות חקלאי. הקטיף גם יכול ללמד את הילדים את ערך עבודת האדמה וערך העבודה על גידולים חקלאיים.

 

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רפואה סינית לטיפול בכאב בגב עליון
הרפואה הסינית לטיפול בכאבי גב עליון היא נושא פופולרי מאוד בקרב סופרים רפואיים. למרבה הצער, לא קל...
קרא עוד »
ינו 11, 2023
עורך דין פיצויי פיטורין
עורך דין פיצויי פיטורים הוא עורך דין מומחה המסייע לעובדים להבין את זכויותיהם וזכויותיהם בכל הנוגע...
קרא עוד »
יונ 07, 2023
קוצר נשימה
לא מעט אנשים מתמודדים עם מצב של קוצר נשימה, מצב שמקשה להם לנשום באופן סדיר ברגעים מסוימים, דבר שיכול...
קרא עוד »
מרץ 18, 2018