בית בסגנון כפרי וחמים למשפחות

מעצבים את ביתכם החדש? משפצים מחדש ולא יודעים מאין להתחיל? מעוניינים שהבית המשפחתי שלכם ישרה עליכם תחושה חמימה ונעימה? כך שברגע שתיכנסו מבעד לדלת ביתכם, תרגישו שאכן שבתם הביתה? משתמע שהסגנון האדריכלי הכפרי הוא הנכון עבורכם וכך תצלחו אותו כראוי.

חוזרים אל הכפר

מגמת העיצוב הכפרית העדכנית שואבת את מקורותיה מתקופות כפריות ברחבי העולם בכלל, ובייחוד מאירופה, אך נצבעת בשיק מודרני ועדכני בן יומנו. בית בסגנון כפרי תאם לסגנון החיים הפשוט בזמנו שעשה שימוש, מטבע אילוצי הדברים, בחומרי גלם טבעיים – עץ, אבן, כותנה וכן הלאה שהיו זמינים וזולים לעת ההיא.

העיצוב הכפרי המודרני מושפע משני סגנונות כפריים בני זמנם.

האחד, הוא עיצוב כפרי בסגנון פרובנס. פרובנס הוא חבל ארץ דרום-צרפתי, אשר חולק את גבולותיו עם איטליה ומסיבה זו בעל דמיון לעיצוב הכפרי הטוסקני. סגנון הפרובנס מתאפיין בתכנון צורני וסימטרי. תכנון הבית מתאפיין בקווים נקיים, ישרים וסימטריים. צבעוניות הבית מתכתבת עם הצורניות ובדרך כלל מתאפיינת בשילובי צבעים בהירים וקרים.

העיצוב הכפרי הטוסקני נולד באיטליה, בדומה לגדולי אמני הרנסנס שפעלו בטוסקנה. התכנון האדריכלי של בתים טוסקניים מנוגד לסגנון פרובנס. "אי-סדר מעוצב" טוסקני מתאפיין בחלונות הממוקמים שלא בתיאום, צורניות משתנה וחסרת סימטריות במכוון. הצבעוניות חמה יותר ואף עושה שימוש בחומרים גסים יותר שמרקמם בולט למדיי.

הסגנון הכפרי המודרני

הבתים הכפריים המודרניים בדרך כלל כוללים בתי קרקע פרטיים המאופיינים במרחבים ענקיים. סגנון העיצוב יותאם להעדפותיהם האישיות של כל לקוח ולקוח תוך שמירה על גבולות התקציב והתאמה לתנאי החלל, השטח והמיקום.

בדרך כלל גג הבית יכלול גג רעפים שקורותיו חשופים או תוספת עיטורי קרניז. קירותיו החיצוניים של הבית יחופו באבן טיח טבעית או מינרלית. קירות הבית החיצוניים יכללו צבעים חמים ומעודנים (למשל – צבעי פסטל) בתוספת חיפוי אבנים או עץ. גם הרצפה בדרך כלל תעשה שימוש בחיפוי כפרי טיפוסי, אבן טבעית או פרקט עץ אך ניתן להשתמש גם בחיפוי בטון כדי ליצור מראה עדכני ורענן.

חלונות הבית יהיו גדולים ופתוחים במטרה להגדיל את המרחב ולספק תחושה מזמינה. החלונות יהיו עשויי עץ או פרופיל ברזל ויעשו שימוש בתריסי עץ.

נשמע חלומי? אולי הגיע הזמן להפוך את החלום למציאות.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הצעצועים החזקים של החופש הגדול
הצעצועים החזקים של החופש הגדול, הם הצעצועים היחידים שיכולים לנתק את הילדים שלכם מהמסכים שהם דבוקים...
קרא עוד »
ספט 20, 2018
היתרונות של מכונות תספורת
עם הפופולריות של מכונות תספורת ביתיות, שוק המספרות הולך ופוחת. שוק המספרות הולך ומצטמצם ככל שיותר...
קרא עוד »
אפר 11, 2023
נדלקתי עליה, איך ממשיכים
יצא לכם לשוטט באתר היכרויות ונדלקתם על מישהי שמצאה חן בעיניכם? השלב הבא במקרה הזה יהיה להתחיל להתכתב...
קרא עוד »
דצמ 03, 2021