מתכונים לפסח – איך לארח ולהישאר בחיים

מתכונים לפסח
מתכונים לפסח

פסח תמיד מאתגר את כולם. זו לפחות התחושה שלי. כלומר אני יכולה להבין את העניין – זה חג שהסעודה שלו נמשכת איזה שלוש שעות (לפחות למי שמקפיד על קריאת ההגדה ושלל מנהגי המסורת. למרות שגם אצל אלה שלא מקפידים זה לוקח בערך אותה כמות זמן בגלל בדיחות הקרש האינסופיות של הדוד שאף אחד לא מכיר באמת). אז מובן בהחלט הלחץ של הכנת סעודה בסדר גודל כזה, שלעתים לא רק משך הארוחה משחק בה תפקיד אלא מספר מוזמנים גדול מהרגיל שמאפיין את סעודות פסח בדרך כלל.

אז איך למען כל השדים והמצות צולחים את אירוח החג הזה? ובכן, בשלב הראשון, לוקחים נשימה עמוקה. בשלב השני לוקחים עוד נשימה עמוקה ומכניסים את העניין לפרופורציה. זו עוד ארוחה, זה הכל. יהיה ממש בסדר, כמו כל שנה. ואם זו פעם ראשונה, אין ספק שיהיה אפילו יותר בסדר. כל מה שצריך זה לפתוח את הספר "מתכונים קלים לפסח" שקיבלנו בירושה מאמא, או לגגל "מתכונים לפסח" או לפתוח מחברת חדשה ולכתוב בכותרת "מתכונים לפסח". טוב אולי האחרון קצת פחות מומלץ ועלול לגזול קצת יותר זמן ממה שיש לרשותכם. בסופו של דבר, אחרי שריכזתם ערימת מתכונים לפסח, הכי חשוב זה לבחור מתוכם את אלה שאתם באמת יכולים לעמוד בהם, שנראים לכם טעימים ומעניינים אבל בגבול היכולת ולא כאלה שצריך לשבור בשבילם את הראש או הידיים או תכניות חיסכון.

אם כבר אירחתם פעם או פעמיים או חמש בחייכם ואתם מנוסים בשגרת "המטבח שאינו נח", אני מאמינה שאתם כבר מכירים את יכולותיכם ומגבלותיכם ועצמכם די טוב וכבר יודעים איזה מתכון עבורכם הוא לקפוץ מעל הפופיק, מה עבורכם מתכון שאתם עושים בעיניים עצומות ומה מאתגר ברמה סבירה שהיא גם הגיונית לביצוע  וגם יכולה להיות אפילו כיפית. אם אתם פעם ראשונה בים, לא נותר הרבה אלא להשתמש בהיגיון שלכם ובהיכרות שלכם עם עצמכם ובניסיון העבר (כלומר פעמים אחרות שבישלתם בכלל, גם אם רק לעצמכם). ייתכן מאוד שתזדקקו לעזרה בצורת בני משפחה או חברים עם ניסיון וידע והאמת היא שיש סיכוי טוב מאוד שגם תצליחו לגמרי לבד, גם אם זו התנסות ראשונה.

אחד הדברים החשובים שאפשר להמליץ עליהם לפני שמתחילים, זה לא להלחץ. נכון, זה ממש קל להגיד מאשר לבצע  וזה כאילו ברור אבל עדיין. קחו בחשבון – אתם עומדים לעשות טעויות. תהיינה לכם פאשלות פה ושם. אין מה לעשות. תנשמו, תתמודדו ותמשיכו הלאה. לחץ רק יעשה לכם יותר בלגן, בראש, במטבח ובמתכון. חשוב לזכור שגם עם המגבלות שיש במתכונים לפסח, יש המון אופציות לא פחות מנהדרות שתורמות לגיוון ולחווייה של סעודת החג. לא חייבים להכין תפוחי אדמה בתנור, תבשיל קדירה עם תפוחי אדמה, פשטידת תפוחי אדמה, סלט תפוחי אדמה ופירה תפוחי אדמה. בקיצור, הבנתם את הרעיון, אפשר לשרוד גם בלי מיליון ואחת וריאציות של תופחי אדמה.

לסיכום, קחו אוויר, בחרו מתכונים פשוטים וטעימים, גוונו במוצרים, השארו רגועים ויהיה נפלא. בתאבון וחג שמח.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שימורים מומלצים לחתולים
אחד מפריטי המזון הפופולאריים ביותר עבור חתולים הם שימורים. מדובר על פריט מזון שהרבה מאוד אנשים...
קרא עוד »
נוב 30, 2019
חיטוי נגד קורונה
לאמצעי הזהירות של כל אדם כדי לא להידבק בקורונה, כמו אלכוג'ל, שטיפת ידיים תדירה ומרחק של לפחות 2 מטר בין...
קרא עוד »
נוב 10, 2020
פינות אוכל – עץ או זכוכית
קניתם דירה חדשה ואינכם יודעים באיזו פינת אוכל כדאי לבחור, עץ או זכוכית? כידוע, בחירת פינת האוכל...
קרא עוד »
מרץ 26, 2016