צביקה יוגב – כל מה שאנחנו מחפשים במרצה?

צביקה יוגב מרצה

כשאנחנו שומעים נאום מעורר השראה, אנחנו יודעים את זה במקום, אנחנו יודעים לזהות את זה כבר ברגע בו הנואם מתחיל לדבר ולומר את אשר על ליבו, את הדברים שהוא חושב ורוצה להעביר לקהל שמאזין לו. אנחנו לא צריכים פרשנים ולא צריכים שאנשים אחרים יגידו לנו שמדובר בנאום מעורר השראה. הרבה פעמים, עוברת צמרמורת בגוף אשר גורמת לנו להבין שאנחנו נמצאים ברגע מיוחד במינו.

צביקה יוגב מרצה

נכון הדבר, גם במקרים של הרצאות. כאשר אנחנו שומעים מרצה מסוים מדבר, אנחנו יכולים מיד להרגיש אם הוא מעורר בנו השראה, אם הוא מעורר השתאות, במילים אחרות, אם יש לו כריזמה ומאחוריה יש תוכן, כלומר, לא רק שהוא מדבר בצורה נלהבת ומרשימה, אלא שיש לדברים שהוא אומר משמעות, הם נכנסים אלינו ונשארים בתוכנו, הם גורמים לנו לקהל תובנות חדשות ושונות על מצבים מסוימים, תובנות ייחודיות שלא הכרנו קודם לכן.

כשאנחנו הולכים לשמוע הרצאה בכל נושא שהוא, ישנם דברים מסוימים שאנחנו מחפשים אצל המרצה. אנחנו לא בהכרח מחפשים פתרונות או תובנות שישנו את חיינו, למרות שיש לא פעם ציפיות כאלה וצריך לומר שהרבה פעמים, אנחנו נגיע להרצאה מסוימת ונגלה שגם אם לא היתה לנו ציפייה כזו, הרי שזה קרה, ואכן התובנות שקיבלנו ממנה, שינו את חיינו.

הציפיות שלנו מהמרצה ומההרצאה בכלל, היא לעורר בנו עניין, לעורר בנו רגש מסוים, רצון ללמוד ולהבין עוד, רצון לצלול אל תוך הנושא, להיחשף אליו יותר. מרצה טוב הוא אחד כזה שמצליח לייצר אצלנו רושם ועניין שיישארו אצלנו גם אחרי שההרצאה תיגמר, ואנחנו ניקח את הדברים שקיבלנו מהמרצה, אל כל מקום אליו נלך, אנחנו נמשיך להתעסק בנושא והוא לא ירפה מאיתנו.

דוגמא טובה למרצה שכזה הוא צביקה יוגב, מרצה בעל ניסיון רב, אשר מעביר הרצאות בתחומים שונים ומעורר עניין רב בקרב כל מי שמגיע אליו לשמוע הרצאות, בין אם במסגרת לימודיו באקדמיה ובין אם במסגרות אחרות, פחות פורמליות. אין ספק שמדובר באחד המרצים המעניינים והחשובים שפעילים היום.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נוטריון לצרפתית – האם אנחנו באמת זקוקים לכך?
הרבה אנשים עוברים תהליך בו הם מחויבים לבקש חתימת עורך דין המוסמך לעורך דין נוטריון. התהליך הזה דורשת...
קרא עוד »
אוג 06, 2018
הקסם הבלתי נראה: 5-8 תובנות חיוניות על עולם להקות האירועים
התכוננו לצאת למסע בעולם הכובש של להקות אירועים, עשייה בהובלת מומחה בתחום. כשאנחנו מתעמקים בתחום...
קרא עוד »
אוק 16, 2023
האם בכל גיל ניתן ללמוד שחייה?
היום ניתן למצוא יותר ויותר הורים, אשר מעוניינים לרשום את הילדים שלהם לחוג שחייה. מדובר ללא ספק על אחד...
קרא עוד »
דצמ 06, 2020