קורס עבודה בגובה

עבודות רבות מתבצעות בגבהים ויש צורך לעשותן בתנאי בטיחות מרביים. מכורח החוק, חייבים בתי עסק רבים חייבים  להעביר קורס עבודה בגובה לעובדיהם העובדים בתנאים אלו. את הקורס מעבירים מומחים לנושא אשר מייעצים בתחום זה ובתחומי בטיחות משלימים ומשיקים אחרים. קיימות תקנות שונות של המוסד לבטיחות וגהות ויש להקפיד עליהן מאחר והן מביאות בחשבון את כל האלמנטים המסוכנים. יועץ בטיחות בגובה יעביר אותן על ידי הדרכות והשתלמויות במקום העבודה עצמו, בשטח ובכל מקום אחר אשר ייבחר לכך.

עבודה בגובה מוגדרת כעבודה שמתבצעת מעל גובה של 2 מטרים ושיש בה סכנה לנפילה מגובה ופגיעת עובדים. בנוסף, עבודה מעל משטח לא מגודר וללא מעקה תקני שיש בו סכנת נפילה, עבודה מתוך סל הרמת אדם, במה מתרוממת או פיגום מוכן, עבודה המצריכה הטיית גוף מעל 45 מעלות מעבר למעקה או לגידור התקני וכדומה. בין הדוגמאות שניתן למנות הם: התקנת גגות רעפים, עבודה על פיגומים, תיקונים בעזרת סלי הרמה, סולמות גבוהים וכדומה, התקנת קונסטרוקציות, עבודה במהלכה עלולים ליפול לתוך בורות ועוד. 

הקורס עוסק בהכרת העבודות הללו וסקירת אמצעי המיגון הנדרשים. בין היתר, מוסברים נהלי עבודה שחייבים להתקיים בין האנשים אשר מבצעים בפועל את העבודה, האנשים המפקחים, מפעילי מתקני ההרמה, וכדומה. הכול נועד כדי למנוע נפילת אנשים, או נפילת חפצים על אנשים מתחת. אמצעי המיגון הם ברמת המכשור והאבזור והן ברמה האישית של כל עובד. המתקנים עצמם צריכים להיות תקניים. למשל: סולמות עם הגנות מתאימות מפני החלקה, מפסקי בטיחות במתקנים חשמליים וכדומה. העובדים עצמם חייבים ציוד מיגון מתאים דוגמת: רתמות, עיגונים, בולמי נפילה ועוד, וכן, ציוד אישי מתאים, קסדות וכדומה.

קורס עבודה בגובה מחדד נושאים דוגמת: הגנה על קצוות משטח גבוה, או פינוי אובייקטים מיותרים המאוחסנים בצורה גרועה על המשטח. מסביר על סיכונים וסכנות, על השפעות הגורם האנושי ועוד. ההדרכה כוללת הרצאות, שמלוות בסרטונים, שקפים ועוד. היא עיונית ומעשית, כוללת תרגול מצבים שונים ועוד. בנוסף, מלמדים אלמנטים שונים דוגמת תכנון מראש, שימוש בציוד תקין, הכנת תכניות הצלה, לקיחת סיכונים בחשבון ועוד. בסוף כל קורס מקבלים המשתלמים תעודות מתאימות.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ייעוץ קולינרי למסעדות: התנ"ך לניהול המטבח!
כמי שעוסק זה שנים רבות בייעוץ קולינרי למסעדות ואף מנהל שתי מסעדות מצליחות, פגשתי במהלך חיי המקצועיים...
קרא עוד »
פבר 22, 2016
השכרת כלים לאירועים – כי למה לטרוח
השכרות הן נוהג נפוץ בתעשיית האירועים. והם הופכים לחלק מהותי בניהול אירועים. הם עוזרים למנהלי אירועים...
קרא עוד »
יונ 21, 2022
מכשירים מיוחדים: חשיפת היסודות
בעולם המהיר של החיים המודרניים, מכשירי חשמל מיוחדים הפכו לבני לוויה הכרחיים בשגרת היום שלנו. כמומחה...
קרא עוד »
ינו 20, 2024