פנימייה טיפולית לילדים עם בעיות התנהגות?

פנימייה טיפולית
פנימייה טיפולית

פנימייה טיפולית לילדים החווים בעיות התנהגותיות מהווה מקום בטוח עבור ילדים שחשים קושי מכל מיני סיבות להשתלב במסגרות הרגילות. הפנימיה הטיפולית מיועדת לילדים עם קשיים רגשיים, ילדים ונוער בסיכון שהוצאו מביתם ומהווה סוג של מסגרת תומכת, משקמת ומועילה המעניקה לילד את החום, הביטחון ונותנת מענה לכל הצרכים להם הוא זקוק.

איך יודעים שלילד יש בעיות התנהגות?

יש כל מיני סימנים שיכולים להעיד על בעיות התנהגות או בעיות חברתיות או קשיים בלימודים אצל ילדים למשל ילדים שיושבים לבד בהפסקה, ילדים שלא מגיעים אליהם חברים או מוזמנים אל חברים, ילדים שעושים עליהם חרם, ילדים שמתקשים מאוד בלימודים, ילדים שחווים התקפות זעם, ועוד.

מהן מיומנויות חברתיות?

לאותם ילדים הרבה פעמים אין את המיומנויות החברתיות להן הוא זקוק. הכוונה כאן היא ליכולת של הילד להתערות בחברה, להתברג בה, להשתלב עם עוד ילדים ולתעל את החברה הזו לצרכים שלו.

הרי כולנו יצורים חברתיים ואנחנו חיים בתוך חברה בין אם זה בבית הספר ובין אם זה עם חברים או מסגרות חינוכיות אחרות כמו תנועת נוער למשל. בתוך חברה אנחנו צריכים להכיר בכמה איכותיות וכישרונות כדי לחיות טוב יותר ונכון יותר. למשל, היכולת של האדם בחברה להבין סיטואציות חברתיות שאין קצת יותר ממה שנאמר באופן מילולי.

ברגע שלילד אין את המיומנויות החברתיות הדרושות לו, הוא חווה קושי מאוד גדול. הוא מרגיש שהוא לא שייך לקבוצה, הוא מרגיש שהוא לא חלק משום דבר ואז זה מוביל גם לבעיות התנהגויות כי הוא רוצה שייראו אותו. כאן בדיוק נכנסת  החשיבות המאוד גדולה של פנימייה טיפולית.

כיום קיימות מגוון פנימיות טיפוליות, והמטרה היא כמובן להתאים לילד את המקום שהכי נכון עבורו מבחינה רגשית, התנהגותית ופסיכולוגית. 

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה היא בנייה קלה?
בענף הבנייה יש חידושים שונים. חומרי בנייה שלא היו מוכרים בעבר זוכים לתפוצה רבה, ותהליכים שהיו בעבר...
קרא עוד »
ינו 19, 2020
טבעת אירוסין לא בוחרים על רגל אחת
אחת ההחלטות במשמעותיות ביותר שגבר לוקח בחייו, היא ההחלטה האם להציע נישואין לבת זוגתו. יותר נכון לומר,...
קרא עוד »
דצמ 20, 2018
קצת על ההיסטוריה של ארונות קודש
המקור של ארונות קודש והימצאותם בבתי הכנסת הוא עוד במאה ה - 12. בדרך כלל שער הארון היה עשוי מעץ או ברזל...
קרא עוד »
יונ 28, 2021