לימודים עם ערך מוסף

לימודים עם ערך מוסף

כל אימא הייתה רוצה שהבן שלה יגדל להיות, רופא, עורך דין או מדען, ולכן היא שולחת אותו לחוגי העשרה מעניינים אחר הצהריים. תכניות אלה מועברות על ידי מומחים בתחום, ומיועדות לעודד את התלמידים הצעירים לחקור באופן עצמאי, מעבר למעבדות הנערכות בבית הספר. במסגרת לימודים אלה יכולים הילדים לפתח יכולות שלא ידעו עליהן מקודם ואף לתכנן ניסויים בפיזיקה או בביולוגיה ולהפתיע את המורים בבית הספר.

להיות מודעים למערכת האקולוגית

תל"ן (תכנית לימודים נוספת) היא למעשה מערך רחב של תכניות לימוד. אחת מהן, למשל, עוסקת בסוגיות אקולוגיות שעמן מתמודדים מדענים וחוקרים בארץ. במסגרת הלימודים נחשף הילד למגוון רחב של נושאים, סיורים וסדנאות. בתכנית שכולה טבע נחשפים התלמידים לנושאים כמו מדעי כדור הארץ, אקולוגיה, פיזיולוגי והעיקרון שלפיו נשמר האיזון בטבע. באמצעות המפגשים יוכלו התלמידים ללמוד על בעלי חיים ממחלקת פרוקי הרגליים, לתצפת על סרטנים, ללמוד יותר על בעלי חיים מעופפים כמו תוכים או ברווזים, לדעת יותר על מחלקת הזוחלים החיים בקרבנו היום (צבים, איגואנות) כמו גם על בעלי חיים שנכחדו (דינוזאורים). כמו כן, התלמידים יזכו להיחשף לפוחלצים של בעלי חיים שונים ולהכיר את סביבות הגידול שלהם.

לימודים עם ערך מוסף

פעילויות העשרה לקטנטנים

התכניות של תל"ן אינן מיועדות רק לתלמידי חטיבת הביניים או התיכון, אלא גם לאחיהם הצעירים. כל עוד המוח צעיר ורענן, הוא יכול לקלוט דברים רבים עוד בגיל הגן. התכנית משלבת סיפורי קלסיקה מוכרים כמו "דירה להשכיר" או "אריה הספרייה", בשילוב עולם המדע. בשלב המדע נפגשים הילדים הקטנים עם חיות שונות, צופים בהדגמות ואף מבצעים משימות. כמו כן, התכנית משלבת פעילויות יצירה הכוללות הכנת דמויות שונות כדוגמת כובע דמוי צב, מסיכה של אריה, הר געש או קיפוד שעשוי משוקולד.

 

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בעיית הפרסום של עסק קטן
  כל עסק צריך דברים בסייסים מאוד שיבטיחו את הצלחתו ואין זה משנה למה מיועד העסק ומה גודלו של העסק....
קרא עוד »
אפר 18, 2017
הילד פיספס בלילה? זה לא נעים אבל ממש לא נורא עם מגן מזרון של מצעים מהחלומות
אחד מהקשיים של ההורים בגמילת ילדים, הוא הרטבת הלילה. אין זה נעים כאשר הילד קם רטוב בבוקר. המצעים...
קרא עוד »
דצמ 13, 2018
גילוי הסודות של הרבלייף: 5 תובנות חיוניות לירידה במשקל
ירידה במשקל היא מטרה נפוצה עבור אנשים רבים, והשוק מוצף במוצרים ובתוכניות שונות המתיימרים להציע...
קרא עוד »
יול 16, 2023