עבודת מחקר בפסיכולוגיה

עבודת מחקר בפסיכולוגיה

שוקלים ללמוד פסיכולוגיה? חשוב שתדעו שזה כרוך בעבודה מעשית מועטה, ועוסק יותר בהיבטים תיאורטיים של הפסיכולוגיה. האם אתם מעדיפים מספרים קבועים על פני אבחנות סובייקטיביות? תצפיות מדעיות לטיפול בחולה? אם כן, אולי קריירה בפסיכולוגיה מחקרית היא בשבילכם.

עבודת מחקר בפסיכולוגיה

לפני שתקפצו על עגלת המחקר הפסיכולוגי, שאלו את עצמכם אם אתם באמת חושבים אנליטי. תנאי הכרחי לקריירה בפסיכולוגיה מחקרית, הוא תפיסה איתנה – ואולי נטייה טבעית לעבודה עם מספרים ונתונים.

אם הגעתם לשלב שבו אתם צריכים להכין עבודת מחקר בפסיכולוגיה, חשוב שתבינו מה עליכם להכין לצורך כך. לא ממש יודעים מאיפה להתחיל? תוכלו לקנות עבודה מחקרית בפסיכולוגיה (חפשו ברשת) ולהגישה כעבודה שלכם.

מהו מחקר פסיכולוגי?

פסיכולוגים מחקריים נמצאים בכל ענף בפסיכולוגיה. לרוב, זה אינו שם תפקיד ספציפי, אלא מייצג תחום גדול עבור פסיכולוגים בעת ביצוע מחקר בתחומם הספציפי, כגון פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה תעשייתית-ארגונית, פסיכולוגיה ביולוגית, פסיכולוגיה חברתית וכדומה.

לדוגמא, פסיכולוג חברתי יכול לבצע מחקר על אופן התרועעות של ילדים בקהילות כפריות, דתיות מאוד, ולהשוות את זה לאופן שבו מתקיימים חברתיים בקהילות עירוניות ולא דתיות. 

דוגמה נוספת יכולה להיות פסיכולוג בריאות, העוסק במחקר על תזונה ובריאות עבור סוכנות ממשלתית.

פסיכולוגיים מחקריים

פסיכולוגים מחקריים מאומנים בשיטות ניסיוניות וסטטיסטיקה. הם משתמשים בשיטה המדעית כדי לנסח ולבדוק השערות, לפתח ניסויים, לאסוף ולנתח נתונים, ולהשתמש במידע זה כדי לפתח מסקנות ולדווח על ממצאיהם.

אולי השם של עבודה זו כ"עבודת מחקר פסיכולוגי" מרתיע אנשים מסוימים, אך חשוב שתדעו שגם אתם צריכים להגיש עבודה כזו כעבודת גמר או כעבודה אקדמית, תוכלו לרכוש אותה באתר מטלה ולקבל אותה מקצועית יותר ואיכותית יותר.

אוכל לאירועים דברים לבית טכנולוגיה יחסים כללי לימודים והשכלה פנאי וצרכנות רכבים ותחבורה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רופא שיניים מומחה לילדים ותינוקות בתל אביב
השיניים של הילדים שלנו ובעיקר של תינוקות שמצמיחים שיניים לראשונה או של פעוטות - הן רגישות במיוחד,...
קרא עוד »
אוג 02, 2018
הכירו את סוואגי – מתנות לילדים ותינוקות
ישנן לא מעט חנויות ומקומות אחרים בהם ניתן לרכוש מתנות לילדים ותינוקות. בין אם מדובר בחנויות...
קרא עוד »
ספט 09, 2020
קייטנת גלישה
קייטנה גלישה נערכת בדרך כלל בקיץ והיא מאפשרת לקבוצת ילדים ללמוד את רזי הגלישה בסאפ ולהתאמן על כך לכל...
קרא עוד »
ספט 23, 2020